تاریخ انتشار: ۳۰ فرو ۱۳۹۵

دو بمب صوتی قوی صبح امروز (دوشنبه ) در پشت ساختمان حزب حاکم ترکیه در استانبول منفجر شده و باعث وحشت شهروندان این منطقه شد .

به گزارش “گذارنیوز” به نقل از رسانه های ترکیه ٬ این انفجارها بامداد دوشنبه در منطقه ‘ سوتلوجه’ در پشت ساختمان مرکزی حزب حاکم ‘عدالت و توسعه’ رخ داد و صدای مهیب آن در خیابانهای مجاور به گوش رسید.

انفجار این بمب ها تلفات جانی در برنداشت .
نیروهای پلیس پس از این افنجارها به سرعت به محل انفجار آمدند و یک جوان ۱۵ ساله در این ارتباط بازداشت شد.

پلیس استانبول برای دستگیری دیگر عاملان احتمالی حادثه و جلوگیری از حوادث مشابه ٬ در سراسر شهر پست های ایست بازرسی ایجاد کرده است.

افراد ناشناس٬ بامداد روز گذشته پنج خودرو شخصی را در منطقه ایوب استانبول به آتش کشیدند.
در طول یک ماه گذشته بیش از ۵۰ خودروی شخصی در استانبول به آتش کشیده شده است.

در سال های گذشته نیز در مقاطعی که درگیریهای مسلحانه میان نظامیان ترکیه با عناصر «پ.ک.ک» تشدید شده بود ٬ صدها خودرو به طور مشکوکی توسط افراد ناشناس در استانبول به آتش کشیده شد.

مناطق کردنشین شرق و جنوب شرق ترکیه حدود ۹ ماه است که شاهد درگیریهای خونین است.
به گفته مقام های امنیتی ترکیه ٬ در این مدت در اثر بمباران مواضع پ.ک.ک در شمال عراق توسط جنگنده – بمب افکن های ترکیه و در درگیری های داخل خاک این کشور٬ حدود پنج هزار نفر از مخالفان کرد (اعضای پ.ک.ک) و حدود ۴۰۰ نفر از مردم و ماموران امنیتی و انتظامی کشته شده اند.

در این مدت به دلیل ناآرامی ها، حدود ۲۵۰ هزار نفر از اهالی مناطق یاد شده از خانه و کاشانه خود کوچ کرده اند و دانش آموزان نیز در مناطق یاد شده، به دلیل ناآرامی ها نمی توانند به مدرسه بروند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس