تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] منابع رسمی در کابل پایتخت افغانستان اعلام کردند که انفجار امروز (شنبه) در میان تظاهرکنندگان جنبش روشنائی دست کم ۲۰ کشته و ۱۶۰ زخمی بر جای گذاشت. به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت عمومی، به رسانه ها گفت که تاکنون پیکر ۲۰ تن از کشته شدگان و ۱۶۰ تن از مجروحان به بیمارستان های پایتخت […]

[ad_1]

منابع رسمی در کابل پایتخت افغانستان اعلام کردند که انفجار امروز (شنبه) در میان تظاهرکنندگان جنبش روشنائی دست کم ۲۰ کشته و ۱۶۰ زخمی بر جای گذاشت.

انفجار امروز کابل: دست کم 20 کشته و 160 مجروح

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت عمومی، به رسانه ها گفت که تاکنون پیکر ۲۰ تن از کشته شدگان و ۱۶۰ تن از مجروحان به بیمارستان های پایتخت منتقل شده است.

در عین حال شاهدان عینی گفتند که بیش از ۵۰ تن از جمله پنج پلیس را دیده اند که در انفجار امروز کشته شدند.

برخی رسانه های افغانستان خبر دادند که داعش مسئولیت حمله تروریستی امروز کابل را برعهده گرفته است.

تظاهرات معترضان به انتقال خط برق ۵۰۰ مگاواتی ترکمنستان به افغانستان از مسیر سالنگ موسوم به جنبش روشتائی، از صبح امروز تظاهرات خود را از غرب کابل آغاز کردند، اما نیروهای امنتی با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و مسدود کردن راه ها به آنان اجازه ندادند در مسیرهای پیش بینی شده راهپیمائی کنند.

آنان قصد داشتند به طرف کاخ ریاست جمهوری حرکت کنند و در آن جا با برپائی چادرهای صحرائی، تا تحقق خواسته های خود متحص شوند. 

این تظاهرات در شرایطی برگزار شد که افراد محوری این جنبش اعلام کردند که با تصمیم دولت برای انتقال برق به بامیان، برگزاری تجمع های اعتراض آمیز بی معنا خواهد بود.

شاهدان عینی گفتند که ۳ مهاجم انتحاری قصد داشتند در میان تظاهرکنندگان خود را منفجر کنند که دو تن از آنان خود را در بین تظاهرات کنندگان منفجر کردند و یک تن دیگر توسط پلیس هدف قرار گرفت و کشته شد.

بعد از این انفجار شرکت کنندگان در تظاهرات متفرق شدند، اما دقایقی بعد شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» گزارشی از محل انفجار پخش کرد و به نقل از حامیان جنبش روشنائی گفت که این تظاهرات تا زمان تحقق خواسته های آنان ادامه خواهد داشت.

«محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان نیز بعد از انفجار امروز به نیروهای امنیتی و بیمارستان ها دستور داد تا برای درمان زخمی های این انفجار رسیدگی فوری صورت گیرد شود.

رئیس جمهوری افغانستان به بیمارستان ها دستور آماده باش داده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس