تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرگزاری ایلنا، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در نشست مذاکره تجاری بازرگانان خراسان شمالی با تجار و بازرگانان گرجستانی با اعلام این خبر، گفت: این تفاهم نامه در تاریخ ۲۸ مرداد ماه سال جاری مطابق با تاریخ میلادی ۱۸ جولای بین اتاق مشترک بازرگانان ایران و گرجستان و شرکت‌های هلدینگ و اتاق […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در نشست مذاکره تجاری بازرگانان خراسان شمالی با تجار و بازرگانان گرجستانی با اعلام این خبر، گفت: این تفاهم نامه در تاریخ ۲۸ مرداد ماه سال جاری مطابق با تاریخ میلادی ۱۸ جولای بین اتاق مشترک بازرگانان ایران و گرجستان و شرکت‌های هلدینگ و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد منعقد شد.


وی افزود: هیات تجاری و بازاریابی گرجستان به سرپرستی دکتر پناهی رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان که به منظور پیگیری امور هیات اعزامی به استان خراسان شمالی سفر کرده بودند با رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی و مدیران دستگاه های اجرای و فعالان اقتصادی و دست اندر کاران تولیدات محصولات کشاورزی و واحدهای تولیدی ملاقات های سودمند و دو جانبه انجام و صورت گرفت.


صمدی تعداد مفاد تفاهم نامه را ۸ بند اعلام کرد و مفاد تفاهم نامه را به شرح ذیل بیان داشت: ۱- طرفین اظهار داشتند که منبعد برای توسعه همه جانبه مناسبت های سودمند، فعالیت ها و همکاری های خویش را در زمینه های اقتصادی ، تجاری، بازاریابی، کشاورزی ، گردشگری ، سرمایه گذاری مشترک، محصولات پتروشیمی، خدمات فنی و مهندسی و بورس در زمینه سرمایه گذاری های مختلف تولید، صادرات، واردات بهداشتی، داروهای گیاهی، معادن، مصالح ساختمانی، ساخت و ساز، صنایع دستی و گیاهان دارویی ادامه دهند. 


۲- برای اعزام و پذیرش هیات های طرفین اقدامات و پیگیری های لازم انجام می شود منجمله هیات رسمی هر دو طرف در صورت دعوت رسمی بعداز تشریف فرمایی به فرودگاه (کشورمخاطب) تا زمان خروج میهمان همدیگر محسوب می شوند.


۳- طرفین برای تدوین و برگزاری نمایشگاه گرجستان در ایران و نمایشگاه خراسان شمالی در گرجستان اقدامات لازم را به عمل می آورند.


  ۴- در زمینه راه اندازی مبادله اطلاعات تجاری و اقتصادی و بازرگانی توافق کردند دفتر نمایندگی دایر کنند.


  ۵ – توافق شد در زمینه صادرات و واردات کالاهای مختلف به وسیله بازرگانان هر دو کشور اتاق ها نقش اساسی را داشته باشند و جداگانه هم قراردادهای لازم بعد از توافق قطعی تنظیم ومنعقد خواهد شد.


۶- برای رشد و توسعه تجارت، طرفین تمام اقدامات لازم را به عمل می آورند تا بازرگانان هر دو کشور همکاری و فعالیت های لازم را داشته باشند. بازدیدهای تجاری و اقتصادی و دادوستد بازرگانان هر دو کشور همواره برگزار و برقرار شود.


  ۷- طرفین توافق کردند که برای رشد مناسبت های تجاری و اقتصادی درآینده بین دو کشور، دوست و همسایه، شورای همکاری تجار و بازرگانان و صادر کنندگان خراسان شمالی و فعالان اقتصادی گرجستانی تشکیل شود( کارگروه و دفتر نمایندگی) و تمامی برنامه های همکاری مورد تایید و بررسی طرفین قرار گیرد.


۸- طرفین توافق کردند جهت تسهیل و تسریع در امور تجار و بازرگانان ایران و گرجستان، هنگام بروز اختلافات تجاری، مرکز داوری طرفین خواهند بود. گفتنی است در پایان مذاکرات تفاهم نامه کلی به امضای طرفین( محمد حسین پناهی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی و صنایع گرجستان و ایران در کشور گرجستان و محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی در کشور جمهوری اسلامی ایران رسید.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس