تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۴
آیت الله هاشم زاده هریسی:

عضو مجلس خبرگان رهبری معتقد است که تنازلات پذیرفته شده از سوی جمهوری اسلامی ایران در برجام، در مقابل امتیازات قابل توجه نیست.

به گزارش “گذارخبر” آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در پاسخ به سوالی در خصوص ارزیابی اش از گزارش مسئولان تیم های فعلی و سابق هسته ای در جلسه مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در این مذاکرات تنازلات و امتیازات متقابلی وجود داشته است که باید توجه کرد اگر هر کدام از این ۲ وجود نداشته باشد، دیگری هم حاصل نخواهد شد.

وی با اشاره به صلح حدیبیه در زمان رسول گرامی اسلام(ص) یادآور شد: کفار اجازه ندادند اسم رسول خدا(ص) در قرارداد نوشته شود که این یک تنازل بود، اما ۲ سال بعد این قرارداد به پیروزی به نفع مسلمانان ختم شد. در همان زمان نیز موافقان صلح از امتیازات بدست آمده می گفتند و مخالفان، تنازلات را پیش می کشیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: روی هم رفته، نتیجه مذاکرات ایران و ۱+۵ با وجود تنازلاتی که از سوی ایران پذیرفته شده مناسب است و تنازلات در قیاس با امتیازات قابل توجه نیست.

هاشم زاده هریسی در پایان ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله موافقت ها و مخالفت هایی که با برجام بیان می شود، برای خدا باشد و اغراض دیگری در میان نباشد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس