تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۴

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جریان اصلاحات به صورت گسترده از طریق نهادهای اصلاح‌طلبی برای وحدت٬ پیش بروند تا با همین انسجام جلوی تندروی‌ها گرفته شود. به گزارش گذارنیوز  اصلاح­طلبان برای کسب موفقیت در انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌بایست فعالیت خود را مستمر و سازمادهی شده ادامه دهند. این استاد علوم سیاسی در تشریح محور […]

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جریان اصلاحات به صورت گسترده از طریق نهادهای اصلاح‌طلبی برای وحدت٬ پیش بروند تا با همین انسجام جلوی تندروی‌ها گرفته شود.

زیباکلام

به گزارش گذارنیوز  اصلاح­طلبان برای کسب موفقیت در انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌بایست فعالیت خود را مستمر و سازمادهی شده ادامه دهند.

این استاد علوم سیاسی در تشریح محور نخست خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید ویژه‌­ای که اصولگرایان تندرو٬ بعضا در جبهه پایداری٬ نسبت به اصلاح‌طلبان به خرج داده و قصد دارند با نبش قبر مسائلی که چندین سال از آن گذشته، مانع حضور قدرتمند اصلاح­‌طلبان در انتخابات مجلس شوند٬ و با توجه به اینکه سعی دارند از مستمسک‌های گوناگون برای اعمال فشار به نهادهای نظارتی٬ برای عدم تایید صلاحیت نامزدهای اصلاح‌­طلب٬ استفاده کنند٬ لذا اولین وظیفه اصلاح‌­طلبان این است که از طرق گوناگون در چارچوب فعالیت‌­های سیاسی و مدنی خودشان، همچنان به صورت گسترده از طریق نهادهای تعبیه شده اصلاح‌طلبی برای وحدت٬ پیش بروند تا با همین انسجام جلوی تندروی‌ها گرفته شود.

وی با اشاره به توضیحات کدخدایی،‌ سخنگوی پیشین شورای نگهبان، یادآور شد: متاسفانه برخی نهادها نگاه دوستانه‌ای به اصلاح‌طلبان ندارند. آقای کدخدایی که از قضا خودشان استاد حقوق هستند٬ در خصوص این­که رد صلاحیت‌های نامزدهای اصلاح طلب می‌گفتند فلان نامزد رد صلاحیت نشده، بلکه صلاحیتش برای شورای نگهبان احراز نگردیده است؛ خب معلوم است چنین حرف‌هایی بازی با واژگان حقوقی است. در چنین شرایطی اصلاح­‌طلبان باید هشیارانه عمل کنند

این فعال سیاسی اصلاح طلب لزوم دستیابی به وحدت میان طیف­‌های مختلف اصلاح­‌طلبی را به عنوان محور مهم فعالیت اصلاح‌طلبان مورد تاکید قرار داد و گفت: در صورت عدم تحقق وحدت میان اصلاح­‌طلبان، حتی اگر هیچ­گونه رد صلاحیتی صورت نگیرد٬ آنچنان که در تیرماه ۸۴ شاهد بودیم، شکست سنگینی در انتظار اردوگاه اصلاح‌­طلبان خواهد بود٬ و درحقیقت بدترین اتفاق برای جریان اصلاحات این است که بدون رد صلاحیت٬ در انتخابات شکست بخورند٬ لذا اینجاست که وحدت این جریان مفهوم پیدا می‌کند.

زیباکلام با اشاره به این­که جریان اصلاحات قادر به استفاده علنی از رهبر و لیدر خود جهت ایجاد وحدت میان طیف‌­های گوناگون اصلاح‌­طلب نیست،‌ گفت: اگر وحدت حقیقی، ریشه‌­دار و اصولی میان اصلاح‌­طلبان صورت گیرد، حتی عدم استفاده از نام و تصویر رئیس دولت اصلاحات در انتخابات مشکل بزرگی برای اصلاح‌طلبان ایجاد نمی‌کند.

وی در تشریح ساز و کار اجرایی برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از این مسئله تصریح کرد: اصلاح­‌طلبان می­‌بایست همگی تحت لوای عنوانی مشترک جبهه وحدت طلبان اصلاحات یا عناوینی از این دست، لیست نامزدهای خود را در تهران و شهرستان­‌ها اعلام کنند تا مردم به دور از هرگونه سردرگمی، بدانند رای دادن با افراد این لیست مشخص، رای به اصلاح­‌طلبان است.

این فعال سیاسی اصلاح­‌طلب یادآور شد: اگرچه رسانه­‌ها امکان اشاره مستقیم به لیدر جریان اصلاحات را ندارد٬ اما این وضعیت برای چهره‌های دیگر این جریان نظیر آقایان عارف٬ موسوی لاری٬ آیت­‌الله هاشمی، محمدرضا خاتمی و … صادق نیست. به عبارت دیگر جریان اصلاحات می­‌تواند به سادگی با وحدتی اصولی از مصائب این مشکل گذر کند. این اتفاق به­‌گونه‌­ای در انتخابات ریاست جمهوری اخیر نیز رخ داد و مردم می‌‌دانستند رای به روحانی چه مفهومی دارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس