تاریخ انتشار: ۱۹ خرد ۱۳۹۴

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکیددوباره بر عدم هرگونه انحراف در تاسیسات هسته ای اعلام شده ایران گفت: اجرای پروتکل الحاقی باعث تقویت و افزایش توانایی های آژانس برای ارائه تضمین معتبر درخصوص عدم وجود هرگونه انحراف در فعالیتهای هسته ای اعلام نشده این کشور می شود. به گزارش گذارنیوز ‘یوکیا آمانو’ با […]

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکیددوباره بر عدم هرگونه انحراف در تاسیسات هسته ای اعلام شده ایران گفت: اجرای پروتکل الحاقی باعث تقویت و افزایش توانایی های آژانس برای ارائه تضمین معتبر درخصوص عدم وجود هرگونه انحراف در فعالیتهای هسته ای اعلام نشده این کشور می شود.

آمانو

به گزارش گذارنیوز ‘یوکیا آمانو’ با قرائت بیانیه ای در نشست فصلی (دوشنبه) شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درمورد اجرای پادمان در ایران افزود: آژانس همچنان به راستی آزمایی و عدم هرگونه انحراف در مراکز هسته ای تحت موافقتنامه پادمان توسط ایران تاکید می کند .
وی درباره مذاکرات بین ایران و ۱+۵ که در لوزان سوئیس انجام شد تا طی چارچوب های به دست آمده آژانس بر اجرای توافق نظارت کند، گفت : ایران و آژانس با توجه به طرح جامع اقدام مشترک، قرار شد طرفین در خصوص پارامترهای کلیدی به صورت گام به گام جلو بروند.
آمانو درخصوص اجرای پروتکل الحاقی در ایران ادامه داد: پیاده سازی و اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران باعث تقویت و افزایش توانایی آژانس برای ارائه تضمین معتبر در خصوص عدم وجود هرگونه انحراف در فعالیتهای هسته ای اعلام نشده مربوط به این کشور می شود .
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره روشن شدن ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای ایران (PMD) نیز گفت: من اطمینان دارم که روشن شدن مسائل ابعاد نظامی احتمالی می تواند در یک بازه زمانی معقول و منطقی در صورتی که ایران اقدامات مقرر در لوزان را پیاده سازی کند، انجام شود.
آمانو ادامه داد : هنگامی که آژانس درک درستی از کل مسائل مربوط به ابعاد نظامی احتمالی داشته باشد ، شورای حکام گزارش ان را در اختیار کشورهای طرف مذاکره کننده با ایران قرار می دهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس