تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در جلسه کارگروه ستاد ساماندهی و انتظام فضاهای عمومی شهری به بیان معضلات زیست محیطی شهرستان پرداخت. به گزارش ایسنا، رضا شایسته با اعلام این خبر افزود: جلسه ستاد ساماندهی و انتظام فضاهای عمومی شهری با حضور شهرداری اسلامشهر، دامپزشکی، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، پلیس راهور، محیط […]

[ad_1]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در جلسه کارگروه ستاد ساماندهی و انتظام فضاهای عمومی شهری به بیان معضلات زیست محیطی شهرستان پرداخت.

به گزارش ایسنا، رضا شایسته با اعلام این خبر افزود: جلسه ستاد ساماندهی و انتظام فضاهای عمومی شهری با حضور شهرداری اسلامشهر، دامپزشکی، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، پلیس راهور، محیط زیست و سایر اعضا در دفتر دادستان شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این جلسه دادستان شهرستان ضمن اشاره به ماده ۱۵۶ قانون اساسی گفت: بر اساس مواد قانونی نظارت بر حسن اجرای قوانین بر عهده دادستانی است و طبق ماده ۷۲ آئین نامه دادرسی کیفری مسئولین ادارات موظف می‌باشند تخلفات صورت گرفته در حوزه کاری خود را به دادستانی اعلام کنند و در غیر اینصورت طبق ماده ۶۰۶ قانون مجازات اسلامی به حبس و انفصال از خدمت دولتی محکوم می‌شوند.

دادستان در ادامه به معضلات بهداشتی شهرستان پرداخت و گفت: شبکه بهداشت و درمان باید در حوزه مسائل بهداشتی به خصوص نظارت بر رستوران‌ها، باغ تالارها و اغذیه فروشی‌ها حساسیت بیشتری نشان دهد.

رضا شایسته نیز در این جلسه به عمده‌ترین معضلات زیست محیطی شهرستان پرداخت و گفت: استقرار صنوف مزاحم و آلاینده در داخل بافت شهری علاوه بر ایجاد منظری نامناسب موجبات آلودگی‌های زیست محیطی را فراهم می‌کند که متاسفانه علی رغم حساسیت این موضوع و پیگیری‌های انجام شده از نماینده این اداره جهت شرکت در جلسات کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها دعوت نمی‌شود.

وی ادامه داد: در محلی که رودخانه سالور وارد حوزه استحفاظی شهرستان اسلامشهر می‌شود تمامی واحدها شناسایی شده و همچنین نمونه برداری ادواری انجام شده و نتایج حاصل از آن حاکی از بالا بودن پارامترهای فاکتورهای بهداشتی و ورود فاضلاب انسانی به این رودخانه بوده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: جهت شناسایی دامداری‌های غیر مجاز در حوزه استحفاظی شهرستان نیز مکاتباتی با اداره دامپزشکی انجام شده که از هفته آینده گشت‌های مشترک به این منظور آغاز می‌گردد.

بر اساس گزارش سایت محیط زیست استان تهران، شایسته در پایان از مهمترین مصوبات جلسه به تشکیل کارگروه بهداشتی با حضور نمایندگان محیط زیست، شبکه بهداشت، دامپزشکی، شهرداری،‌ نیروی انتظامی، پلیس راهور، اماکن و تشکیل کارگروه ترافیک و انضباط شهری با حضور اعضا و انجام گشت‌های مستمر شبانه و با حضور روسای ادارات و دادستانی اشاره کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس