تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  برزیل موفق شد در ضربات پنالتی آلمان را مغلوب کند و مدال طلای فوتبال المپیک را برای اولین بار در تاریخش بدست آورد. به گزارش تابناک ورزشی، فینال رقابت‌های فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو در ورزشگاه ماراکانا میان تیم‌های برزیل و آلمان به قضاوت علیرضا فغانی داور ایرانی ساعت ۱ بامداد آغاز شد. رضا سخندان […]

[ad_1]

 برزیل موفق شد در ضربات پنالتی آلمان را مغلوب کند و مدال طلای فوتبال المپیک را برای اولین بار در تاریخش بدست آورد.

به گزارش تابناک ورزشی، فینال رقابت‌های فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو در ورزشگاه ماراکانا میان تیم‌های برزیل و آلمان به قضاوت علیرضا فغانی داور ایرانی ساعت ۱ بامداد آغاز شد.

رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان کمک‌های اول و دوم داوری فغانی را در این دیدار همراهی کردند.
نیمه اول این بازی با برتری یک بر صفر برزیلی‌ها و با گل دیدنی نیمار که از روی ضربه کاشته در دقیقه ۲۷ زده شد، به ثمر رسید و سلسائو این نیمه را با پیروزی به رختکن رفتند.

در نیمه دوم ژرمن‌ها موفق شدند توسط مه‌یر در دقیقه ۵۹ به گل برسند و توانستند بازی را به تساوی بکشانند. تساوی یک بر یک تا پایان ۹۰ دقیقه ادامه داشت و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد.

 

در وقت اضافه اول دو تیم در باز کردن دروازه یکدیگر ناکام بودند و در نیمه دوم هم با وجود فرصت‌هایی که برزیلی‌ها روی دروازه آلمان ایجاد کردند، در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به ضربات پنالتی کشیده شد.
در ضربات پنالتی برزیل با نتیجه ۵ بر ۴ ژرمن‌ها را مغلوب کرد و مدال طلا را برای اولین بار در تاریخش بدست آورد.
نکته جالب اینکه پنالتی پنجم ژرمن‌ها را دروازه‌بان برزیل مهار کرد تا نیمار با قرار گرفتن پشت ضربه پنالتی اولین جام خود را با برزیلی‌ها بدست آورد.
آلمان هم به مدال نقره رسید و نیجریه مدال برنز را تصاحب کرد.
علیرضا فغانی داور کشورمان به همراه دو کمک خود در این دیدار قضاوت خوبی داشتند و برای برزیلی‌ها خوش یمن بودند.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس