تاریخ انتشار: ۱۱ فرو ۱۳۹۵

وزیر امنیت داخلی آمریکا با انتقاد از اظهارات تند و توهین آمیز نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا درباره مسلمانان گفت: برجسته کردن یکی از اقشار قومی و یا مذهبی و حمله به آن ها در رقابت های انتخاباتی در تعارض با منافع ملی و امنیتی آمریکا است.

«جی جانسون» روز سه شنبه در گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبری ام اس ان بی سی، افزود: اظهارات تند نامزدهای جمهوریخواه درباره مسلمانان تلاش های مربوط به امنیت ملی کشور را به مخاطره انداخته است.
وی در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اظهارات دانالد ترامپ و تد کروز در باره مسلمانان گفت که برجسته کردن جامعه مسلمانان آمریکا در این اظهارات تلاش های دولت را برای ایجاد ارتباط با این جوامع که بسیار ضروری و حیاتی است عقیم خواهد کرد.
جانسون اظهارات تحریک آمیزی از قبیل گشت زدن در محله های مسلمان نشین ، ممنوعیت ورود مسلمانان به کشور و یا سیاست های مهاجرتی مبتنی بر مذهب را رویکرد هایی زیان آور توصیف کرد که امنیت داخلی و امنیت ملی آمریکا را با خطرات جدی روبرو خواهد کرد.
نامزد های انتخاباتی حزب جمهوریخواه بویژه دانالد ترامپ و تد کروز نامزدان پیشرو این حزب به بهانه وقایع تروریستی اخیر در شهر بروکسل بر حملات خود علیه مسلمانان جهان و آمریکا افزوده اند.
ترامپ هفته گذشته درپی این حملات بار دیگر بر ضرورت بستن مرزهای آمریکا برروی مسلمانان تاکید ورزید و تد کروز سناتور جمهوریخواه تکزاس نیز خواستار گشت های مستمر امنیتی در محله های مسلمان نشین کشورش شد .
جانسون در این گفتگوی تلویزیونی با تکرار دوباره این که دولت و مسئولان آمریکایی برای تقویت ارتباط میان دولت و جامعه مسلمانان آمریکایی تلاش زیادی کرده از جمهوریخواهان خواست تا در چنین مقطع حساسی بجای تهمت زدن و بدگویی کردن از مسلمانان در جهت ساختن پل های ارتباطی با این اقشار تلاش کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس