تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخست‌وزیر یونان از تاخیر در انتقال پناهجویان انتقاد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «الکسیس سیپراس» نخست‌وزیر یونان گفت که اگرچه نتیجه توافق اروپا با ترکیه بر سر مقابله با بحران پناهجویان را مثبت ارزیابی می‌کند ولی معتقد است که دیگر اعضای اروپایی طرف این قرارداد، در اجرای تعهدات خود تاخیر داشته‌اند. […]

[ad_1]

نخست‌وزیر یونان از تاخیر در انتقال پناهجویان انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «الکسیس سیپراس» نخست‌وزیر یونان گفت که اگرچه نتیجه توافق اروپا با ترکیه بر سر مقابله با بحران پناهجویان را مثبت ارزیابی می‌کند ولی معتقد است که دیگر اعضای اروپایی طرف این قرارداد، در اجرای تعهدات خود تاخیر داشته‌اند.


وی در تسالونیکی گفت: «طرف اروپایی تعهداتی دارد که باید تسریع شود. ما روند غیرقانونی را متوقف کرده و جریانی قانونی ایجاد کرده‌ایم.  این جریان، جا‌به‌جایی از یونان و انتقال مستقیم از ترکیه است. متاسفانه از ۳۳ هزار انتقال و اسکان مجدد وعده داده شده توسط اروپا برای سال ۲۰۱۶ تنها سه هزار پناهجو منتقل شده‌اند.»


حدود سه هزار و ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی در طول شنبه و یکشنبه توسط گارد ساحلی ایتالیا از آب‌های مدیترانه نجات یافته و به آگوستا در سیسیل واقع در جنوب ایتالیا وارد شدند.


اتحادیه اروپا به تازگی از برنامه تخصیص کمکی بالغ بر ۳۴۸ میلیون یورو به پناهجویان در ترکیه خبر داده است. هدف از این برنامه ایجاد «شبکه فوریت امنیت اجتماعی» عنوان می‌شود. در حال حاضر، بیش از سه میلیون پناهجو در ترکیه به سر می برند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس