تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اجرایی شورای عالی استانها با اشاره به ماده یک برنامه ششم توسعه، گفت: این برنامه به نقش بااهمیت شوراها توجه نکرده است که ضروریست این موضوع از سوی مسئولان ذیربط مورد بررسی مجدد قرار گیرد. به گزارش ایسنا، منصور روشناسی امروز در نشستی با خبرنگاران ضمن تقدیر از همه خبرنگاران برای پوشش اخبار […]

[ad_1]

معاون اجرایی شورای عالی استانها با اشاره به ماده یک برنامه ششم توسعه، گفت: این برنامه به نقش بااهمیت شوراها توجه نکرده است که ضروریست این موضوع از سوی مسئولان ذیربط مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، منصور روشناسی امروز در نشستی با خبرنگاران ضمن تقدیر از همه خبرنگاران برای پوشش اخبار دومین پارلمان کشور گفت: متاسفانه خواسته و ناخواسته دستگاه های اجرایی نمی گذارند نقش شورای عالی استان ها به درستی ایفا و شود و مردم شناخت لازم از وظایف این نهاد را پیدا کنند بر همین اساس درصد کمی از مردم و حتی مسئولان، شورای عالی استان ها را می بینند.

وی افزود: آنچه که قانون اساسی برای ما تعیین کرده است ملاک عمل خواهد بود و بر همین اساس نیز به وظیفه ملی خود عمل خواهیم کرد. امروز پس از گذشت ۱۶ سال از عمر شوراها در کشور آنچه که بدست آمده است جایگاه واقعی شوراها و حق ملت نیست.

معاون اجرایی شورای عالی استانها ادامه داد: خدمات گسترده‌ای انجام شده است اما در حوزه فرهنگ سازی و آگاهی بخشی توسط مسئولین گام موثری برداشته نشده است. متاسفانه هنوز به همراهی در جهت روان کردن امور مردم که خواست امام و رهبری است دست نیافته ایم اما همچنان در این مسیر تلاش خواهیم کرد و خواست مدیریت محلی چیزی جز کاهش بروکراسی و اخذ حق مردم نیست.

وی ضمن تاکید بر واگذاری اصولی و صحیح امور در مدیریت شهری به تلاشهای شورای عالی و مسولان ذیربط برای رسیدگی به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و از مسئولان خواست تا مسائل پیش روی مدیریت محلی کشور را به منظور  توسعه و آبادانی مناطق برطرف کنند.

روشناسی با تاکید بر جایگاه شوراها در قانون اساسی و دست‌اندازی‌های دولت‌ها به اختیارات آنها گفت: رسانه‌ها می‌توانند با اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی درست درخصوص نقش و جایگاه شوراها به مردم، صدای مظلومیت شوراها باشند.

به گزارش ایسنا در ابتدای این نشست غلامرضا صالحی سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای عالی استان ها نیز ضمن قدردانی از تلاش خبرنگاران در عرصه پوشش اخبار شورای عالی استانها گفت: رشد و توسعه فرهنگی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران در آگاهی رسانی به مردم است.

وی افزود: قداست حرفه خبرنگاری به حرمت صداقت ، ایمان و حق طلبی آنان است ، زیرا که خبرنگار انسان عزتمند و شرافتمندی است  که  تحت هر شرایطی به بیان مسائل و مشکلات مردم و واقعیت های زندگی اجتماعی می پردازد. خبرنگاران برای انتشار حقایق با پرداخت هزینه های گران بها تلاش می کنند تا به تنویر افکار عمومی پرداخته و به جامعه آگاهی ببخشند. اگر چه آنان همواره در اجتماع حضور دارند و در میان مردم هستند اما جزو  مظلوم ترین اقشار و طبقات به حساب می آیند زیرا توجه لازم و کافی به این قشر صورت نمی گیرد.

 

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس