تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی به شدت از سیاست‌های مداخله جویانه کشورهای غربی که به اسم توسعه دموکراسی در کشورهای مختلف، اجرا می‌شود، انتقاد کرد. به گزارش ایسکانیوز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با بلومبرگ ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های مداخله گرانه کشورهای غربی، تاکید کرد: تغییرات ساختاری اجتماعی باید از طریق […]

[ad_1]

انتقاد شدید پوتین از سیاست‌های مداخله جویانه غرب به بهانه توسعه دموکراسیکرملین: اوباما و پوتین «احتمالا» دیدار می‌کنندپوتین و اردوغان در چین با یکدیگر دیدار کردند

رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی به شدت از سیاست‌های مداخله جویانه کشورهای غربی که به اسم توسعه دموکراسی در کشورهای مختلف، اجرا می‌شود، انتقاد کرد.

به گزارش ایسکانیوز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با بلومبرگ ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های مداخله گرانه کشورهای غربی، تاکید کرد: تغییرات ساختاری اجتماعی باید از طریق ساختارهای داخلی کشورها آغاز شود نه از طریق دخالت قدرت‌های خارجی و بیرونی.

به گزارش تسنیم پوتین در ادامه تصریح کرد: اتفاقات ۱۵ سال گذشته نشان می‌دهد که تئوری سیاست خارجی غرب که مبتنی بر مداخله بشردوستانه، جنگ برای آزادی و تلاش‌های خارجی برای تقویت مخالفان در برابر شرایط استبدادی است، نتیجه‌ای جز پرورش و توسعه زمینه‌های فعالیت‌های تروریستی و بی ثباتی کشورها نداشته و شرایط امروز عراق، سوریه و لیبی مثال روشن و برجسته این سیاست مداخله جویانه غرب است.

وی افزود: من همواره به این دیدگاه اعتقاد داشته‌ام که شما نمی‌توانید از بیرون شرایط را تغییر دهید، شرایط مربوط به رژیم‌های سیاسی، تغییر قدرت. من مطمئن هستم و اتفاقات یک دهه گذشته نیز این مساله را ثابت کرده است که تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه دموکراسی در عراق و لیبی منجر به نابودی سیستم‌های دولتی و ظهور تروریسم شده است.

رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: آیا شما نشانه‌هایی از دموکراسی در لیبی مشاهده می‌کنید؟ شاید دموکراسی یک روز در لیبی توسعه خواهد یافت، امیدوارم. ادامه جنگ داخلی در عراق، وضعیت آینده عراق به طور کلی چگونه خواهد بود؟ اینها سئوالات بزرگ و مهمی است.

پوتین گفت: همین مساله در خصوص سوریه نیز اتفاق افتاده است. به طور مرتب این را می‌شنویم که بشار اسد باید برود، چرا که برخی افراد از خارج به این مساله اعتقاد دارند، من از این مساله متعجب هستم: چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا بهتر نیست که به دنبال ترویج تغییرات ساختاری در جامعه باشیم؟

۳۰۴۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس