تاریخ انتشار: ۱۵ ارد ۱۳۹۵

محمد البیاتی از سران «جمعیت مردمی»، دیروز در بیانیه ای گفت: “شعارهای برخی از تظاهر کنندگان علیه ایران از طرف بعثی ها انجام شده است و نمی توان شعار شرافتمندان را که مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است را با شعارهایی علیه ایران، عوض کرد”.

به گزارش”گذارنیوز”  این نشریه عرب زبان در ادامه آورده است: علی اکبر “اتفاقات اخیر در عراق” را محکوم کرد و گفت: “این مساله در هر نقطه ای که باشد غیر قانونی است، و نمی تواند حمایت شهروندان را با خود همراه کند”.
وی افزود: عراق قطعا در برخورد با هر گروهی که قصد سرپیچی کردن از قانون دارد، سهل انگاری نخواهد کرد”. این یک اشاره روشن به جنبش صدر و رهبر آن است.
رسانه ها و شبکه های اجتماعی ویدیویی از معترضان در منطقه الخضرا را دست به دست کردند که در آن معترضان شعارهایی علیه تهران و بدان معنا که آن ها از دستورات صدر اطاعت می کنند نه ایران، منتشر کردند.
ولایتی گفت: “مردم عراق در برابر هر نوع هرج و مرجی که امنیت را مورد هدف قرار می دهد، ایستادگی خواهند کرد”.
سخنگوی وزارت امور خارجه نیز “احزاب عراق را به حفظ آرامش، و تلاش برای ارائه راه حلی مناسب از طریق گفتگو و تفاهم سیاسی برای بحرانی که بغداد در آن به سر می برد” فراخواند.
سازمان “بدر” در بغداد به رهبری هادی العامری، و تعدادی از رهبران “جمعیت مردمی” شعارها علیه ایران را محکوم کردند. محمد البیاتی از سران «جمعیت مردمی»، دیروز در بیانیه ای گفت: “شعارهای برخی از تظاهر کنندگان علیه ایران از طرف بعثی ها انجام شده است و نمی توان شعار شرافتمندان را که مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است را با شعارهایی علیه ایران، عوض کرد”. او افزود: “یورش بر پارلمان به این صورت اسفناک پس از بیانیه مقتدی صدر، عراق را در معرض فاجعه ای قرار خواهد داد که عواقب آن نامشخص است”. وی افزود: “ما با چشمان خود حمایت ایران، برای مبارزه با داعش را مشاهده کردیم، پس ای تظاهر کنندگان بدانید که تفاوت کجاست، بنابراین باید دسیسه را درک کنید و بدانید چه کسی شما را وارد این بازی مخرب کرده است”.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس