تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر در حوزه آسیب‌ها شاهد آمارهای نگران کننده‌ای هستیم اما متاسفانه راه حل‌های غلطی نیز در این زمینه ارائه می‌شود. به گزارش ایسنا علی ربیعی در مراسم «یادواره دکتر حکیم زاده» بانی و موسس مجموعه کهریزک که امروز با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، […]

[ad_1]

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر در حوزه آسیب‌ها شاهد آمارهای نگران کننده‌ای هستیم اما متاسفانه راه حل‌های غلطی نیز در این زمینه ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا علی ربیعی در مراسم «یادواره دکتر حکیم زاده» بانی و موسس مجموعه کهریزک که امروز با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس سازمان بیمه سلامت و همچنین رئیس سازمان بهزیستی کشور در کهریزیک برگزار شد، گفت: قبول داریم که عواملی چون اعتیاد، فقر و نابرابری عامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی هستند، اما معتقدم بخش عمده‌ای از این آسیب‌ها ناشی از نفع پرستی، طلاق‌های کمتر از شش ماه، اعتیادهای نوین، تنهایی و … است که امروز بیش از هر زمان دیگری در جامعه شاهد آن هستیم.

وی ضمن بیان اینکه امروز بیش از گذشته برای عبور از یکدیگر به هم تنه می‌زنیم و یکدیگر را نادیده می‌گیریم، گفت: این عوامل جامعه امروز ایران را تهدید می‌کند و در شهرهای بزرگ به خصوص تهران بیش از سایر نقاط دیده می‌شوند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی افزود: برای تربیت نسلی موفق نیاز به عشق، اعتماد به نفس در جامعه وجود دارد این در حالیست که باید از خود بپرسیم فرزندان ما این عشق و اعتماد به نفس را از کدام جامعه باید دریافت کنند؟ جامعه‌ای که هر روز انسان‌ها در آن بی پناه‌تر و تنهاتر می‌شوند.

ربیعی در ادامه به طراحی نشان دکتر حکیم زاده اشاره کرد و گفت: درخواست کردیم با همکاری سازمان نظام پزشکی نشان دکتر حکیم زاده طراحی شود و حتی اگر اسم ما هم در این طراحی وجود نداشته باشد، در این کار در کنار نظام پزشکی خواهیم بود و از آنها حمایت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: نیاز است تا افرادی چون دکتر حکیم زاده بیش از پیش در جامعه پررنگ شده و نشان داده شوند زیرا جامعه به وجود چنین افرادی نیازمند است؛ همه ما بسیاری از مسائل، مشکلات، نارسایی و یا افرادی را می‌بینیم که بی اعتنا از آنها عبور می‌کنیم. این در حالیست که اگر کسانی چون دکتر حکیم زاده بی اعتنا از مسائل معاصر خود عبور می‌کردند، شاهد چنین خیر جمعی در کشور همچون کهریزک نمی‌شدیم به همین دلیل باید این نوع نگاه را ارج دهیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ۱۷۰۰ میلیارد تومان بودجه سازمان بهزیستی کشور رقمی نیست که بتواند کفاف مسائل امروز جامعه را بدهد به همین دلیل امروز بیش از هر زمان دیگری به خیر جمعی و همت‌های بلند نیاز داریم و اگر در کنار یکدیگر نایستیم نمی‌توانیم در آینده روزهای بهتری را تجربه کنیم.

وزیر کار و رفاه اجتماعی همچنین ضمن بیان اینکه معتقدم ایران امروز بیش از هر زمان دیگری گم شده‌هایی دارد که به آنها نیازمند و محتاج است، گفت: به جد معتقدم پس از دفاع مقدس و از بین رفتن هژمونی مقدس جنگ، جامعه بسیار تنها شده است و امروز می‌فهمم که چرا امام راحل معتقد بودند که این جنگ پر برکت است.

ربیعی در پایان ضمن بیان آنکه خود را کهریزکی می‌دانم، گفت: سال ۸۷ با وجود آنکه وضع مالی خوبی نداشتم ساختمان نیمه کاره‌ای را در کهریزک به یاد پسرم «محمدجواد » با پرداخت ۴۰ میلیون تومان ساختم هر چند که نتوانستم کمک‌های خود را به این مجموعه ادامه دهم اما همچنان خود را عضوی از این مجموعه ارزشمند دانسته و معتقدم هر کار خیری نتایج مثبت خود را در زندگی ما بر جای خواهد گذاشت.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس