تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۴
۱۴۴ روز مرخصی ، ۲۰۱ روز خارج از ایران

روزنامه ایران ورزشی که ارگان ورزشی دولت محسوب می شود، امروز انتقاد تندی از کارلوس کی روش و مرخصی هایش کرده است.

به گزارش گذار نیوز، این روزنامه در روزهایی که مشخص نبود، کی روش قراردادش را تمدید می کند یا نه، به نقد عملکرد کی روش می پرداخت و نشان می داد که بخش ورزشی دولت با تمدید قرارداد کی روش موافق نیست.

در هر حال این روزنامه امروز در گزارشی به میزان مرخصی های کی روش در طول سال پرداخته است و جزئیاتی را درباره مرخصی های کی روش منتشر کرده است:

کارلوس کی‌روش، سه هفته دیگر مرخصی‌اش را تمدید کرد تا همچنان در پرتغال بماند و دور از هیاهوی فوتبال ایران باشد. کی‌روش را حداقل تا ۲۹ مرداد ماه در ایران نخواهیم دید. او که روز ۲۸ خرداد و برای گذراندن یک مرخصی سه هفته‌ای راهی پرتغال شده بود، طبق برنامه باید روز ۱۸ تیر ماه به ایران برمی‌گشت اما فوت همسر سابق او باعث شد تا تاریخ بازگشت سرمربی تیم ملی به ایران به تاخیر بیفتد. بر اساس برنامه جدید قرار شد کی‌روش روز ۸ مرداد ماه و با پایان دومین مرخصی سه هفته‌ای‌اش راهی ایران شود و بازی‌های لیگ را از نزدیک تماشا کند. این مرخصی نیز برای سومین بار تمدید شد؛ باز هم به مدت سه هفته و البته بدون دلیل قانع‌کننده. فدراسیون فوتبال که انگار تنها برنامه‌اش موافقت با خواسته‌های کی‌روش است با ادامه مرخصی او و حضورش در پرتغال موافقت کرد تا سرمربی تیم ملی حداقل تماشای سه هفته از لیگ برتر را از دست بدهد.

این اولین بار نیست که کی‌روش به مرخصی‌هایی اینچنینی می‌رود. اگر یک سال گذشته را ریز به ریز بررسی کنیم به نتایج جالبی دست می‌یابیم. کی‌روش از ۷ شهریور ۹۳ تا ۲۹ مرداد ماه سال ۹۴ که قرار است به مرخصی سه هفته‌ای‌اش پایان بدهد و به ایران برگردد، حدود ۲۰۰ روز را خارج از ایران سپری کرده است؛ عددی عجیب که حاصل تحقیقی کوتاه درباره مرخصی‌های کارلوس کی‌روش است.

کی‌روش ابتدا ۷ شهریور ۹۳ از ایران خارج شد. او که برای مذاکره با مسوولان فدراسیون فوتبال به ایران آمده بود، ۱۸ روز را در پرتغال گذراند تا ۲۵ شهریور به ایران برگردد و مذاکرات خود را از سر بگیرد. کی‌روش سپس ۱۳ مهر از ایران رفت تا سه هفته‌ای را استراحت کند. برنامه او نیز مشخص بود، شرکت در جشن ریاست جمهوری موزامبیک که در نهایت مشخص نشد آیا به این جشن رفت یا نه! سومین مرخصی کی‌روش مربوط می‌شد به سفر او به مالزی و دبی. او که قرار بود در این سفر، حضور در سمیناری یکروزه را تجربه کند، ۹ روز خارج از ایران بود تا در نهایت و پس از تماشای بازی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران مقابل پرتغال در دبی، بازگشت به تهران را در دستور کار قرار بدهد و کمی هم فکر تماشای لیگ باشد.

سفر بعدی کی‌روش اما کوتاه‌مدت بود. از ۲ دی ماه تا ۵ دی کی‌روش به دلیل تعطیلات کریسمس به پرتغال رفت تا چند روزی را کنار خانواده باشد. کی‌روش که با تیم ملی از جام ملت‌های آسیا حذف شده بود، پاداش این نتیجه را یک مرخصی ۲۷ روزه دریافت کرد. او ۱۱ بهمن ماه سال ۹۳ به پرتغال رفت و ۸ اسفند به ایران برگشت.

خروج بعدی کی‌روش از ایران مربوط می‌شود به اردیبهشت ماه سال ۹۴. سرمربی تیم ملی برای سفری سه روزه به ترکیه رفت و روز ۲۵ اردیبهشت به ایران بازگشت.

آخرین مرخصی کی‌روش نیز همین ۶۳ روزی است که از ۲۸ خرداد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

جمع مرخصی‌های کی‌روش در یک سال گذشته ۱۴۴ روز است؛ یعنی کی‌روش چیزی حدود نصف سال را خارج از ایران گذرانده و در تهران حضور نداشته است.

کی‌روش البته ۵۷ روز را نیز همراه تیم ملی در اردوهای خارج از کشور و البته مسابقات رسمی شرکت کرده است؛ نمونه‌اش ۹ روز در اردوی آفریقای جنوبی، ۲۹ روز در استرالیا و مسابقات جام ملت‌های آسیا، ۱۱ روز در اتریش و سوئد و برگزاری بازی مقابل شیلی و سوئد و در نهایت ۸ روز به بهانه بازی با ازبکستان و ترکمنستان.

اگر این عدد را با ۱۴۴ روز مرخصی کی‌روش جمع کنیم به عدد شگفت‌انگیز ۲۰۱ می‌رسیم. کی‌روش دو سوم سال را خارج از ایران سپری کرده و مشخص نیست چطور فدراسیون از او خرده‌ای نگرفته است.

در قرارداد قبلی، کی‌روش می‌توانست سالانه ۵۰ روز به مرخصی برود اما حالا این تعداد به سه چهار برابر رسیده و البته مسوولی هم نیست که سرمربی تیم ملی را بازخواست کند و از او بخواهد که در ایران بماند.

کارلوس کی‌روش به یک مربی پروازی تبدیل شده است. او حتی در حساس‌ترین روزهای لیگ در ایران نیست تا یک بازی را از نزدیک ببیند و پدیده‌ای برای تیم ملی کشف کند. با کی‌روش و مرخصی چندصد روزه‌اش می‌توان مخالفت کرد، البته اگر مسوولان فدراسیون پاسخی جز موافقت با خواسته‌های سرمربی تیم ملی داشته باشند.

 

دستیاران کی روش هم نیامدند،مرخصی کروز و گاسپار تمدید شد! 

اوسیانو کروز و دن‌گاسپار، دستیاران خارجی کارلوس کی‌روش که قرار بود طی روزهای گذشته و با پایان دوران مرخصی خود به ایران بازگردند، طی روزهای ابتدایی هفته آینده به کشورمان بازخواهند گشت.

این اتفاق در حالی می‌افتد که قرار بود دستیاران کی‌روش با تقسیم‌بندی رقابت‌های لیگ از هفته اول این رقابت‌ها با جدیتی خاص آنالیز و بررسی‌ مسابقات را زیرنظر بگیرند که با این اوصاف به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از رقابت‌های هفته اول ضبط و به صورت ویدئویی آنالیز خواهد شد.

مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان، دو دستیار ایرانی کی‌روش البته در ایران حضور دارند و به نظر می‌رسد این دو با حضور در ورزشگاه‌های تهران، مسابقات هفته اول لیگ برتر که در پایتخت برگزار می‌شود را از نزدیک زیر نظر بگیرند.

دستیاران کی روش نیز مانند سرمربی تیم ملی در تاریخ بازگشت به ایران، خلف وعده کرده‌اند و باز هم این امکان وجود دارد که اوایل هفته آینده نیز به ایران برنگردند و بازی‌های لیگ را از نزدیک تماشا نکنند.

 

چهار هفته لیگ بدون کی‌روش 

لیگ برتر از فردا آغاز می‌شود؛ لیگی طاقت‌فرسا با حضور ۱۶ تیم. کارلوس کی‌روش اما در ایران نیست که حداقل بازی‌های برگزار شده در تهران را از نزدیک تماشا کند. کی‌روش اگر به قولش عمل کند و روز ۲۹ مرداد به ایران برگردد، حداقل سه چهار هفته لیگ برتر را از دست داده و نمی‌تواند از نزدیک نظاره‌گر عملکرد بازیکنان باشد. او که چهار هفته از لیگ را ندیده، چطور می‌تواند برای بازی ۱۲ شهریور مقابل گوام، بهترین‌ها را به تیم ملی دعوت کند؟ بهتر نیست که بگوییم لیگ فرمالیته است و کی‌روش از همین حالا بازیکنانش را انتخاب کرده؟

 

 

۱

 

کی روش

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس