تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴
برنامه‌ریزی عجیب تیم ملی

حسین فرکی از شرایطی که برنامه‌ریزی تیم ملی برای تیم او بوجود آورده عصبانی است. او در این گفتگو حرف‌های جالبی درباره مشکلات تیمش به واسطه برنامه‌ریزی عجیب تیم ملی زده است.

به گزارش “گذار خبر”، حسین فرکی درباره آخرین وضعیت سپاهان و مصدومیت مدافع این تیم در اردوی تیم ملی و همچنین بازی تیم ملی مقابل ژاپن صحبت کرد. او همچنین انتقاداتی نسبت به تعطیلات مکرر لیگ برتر داشت.
– یک بار دیگر وریا غفوری در اردوی تیم ملی مصدوم شد. با این مشکل چه می‌کنید؟
فعلا منتظر هستیم غفوری به اصفهان برسد. از پزشک تیم خواسته‌ام بلافاصله از او MRI بگیرد تا مشخص شود شدت مصدومیتش چه اندازه است. آنچه در اظهارنظر اول به ما منتقل شده، این است که مصدومیتش بین یک تا پنج هفته طول می‌کشد.
– بابت این اتفاق از تیم ملی ناراحت هستید؟
به هر حال همه ما مشغول کار خودمان هستیم. آنها بازیکن را از ما گرفتند، استفاده‌شان را کردند و کارشان تمام شد. حالا کار ما شروع شده که باید ظرف ۲۰ روز، پنج بازی فشرده انجام بدهیم. هم در لیگ و هم در جام حذفی.
– به نظر می‌رسد از این وضعیت چندان راضی نیستید؟
فکر می کنم شرایط برای ما بحرانی‌‌تر از همه است. علی کریمی که قرار بود دیروز از اردوی تیم امید به ایران برگردد، تازه امشب می‌خواهد برای این تیم بازی کند، فردا به تهرا برگردد و پس فردا در اردوی سپاهان باشد. او تا امروز چهار بازی هم برای تیم امید انجام داده. به خاطر همین است که می‌گویم بازیکنان سپاهان همواره باید شرایط سخت این تیم را مدنظر داشته باشند، بیشتر تلاش کنند و با جدیت آنها کمبودها جبران شود. هرکسی در سپاهان جایگاه خودش را دارد. امیدوارم که این مشکلات لطمه ای به تیم ما نزند.
– با این شرایط چرا اردوی تیم ملی کوتاه‌تر نشد تا در پایان این تعطیلات فرصت بیشتری برای ریکاوری ملی‌پوشان باشد؟
به طور کلی برنامه‌ای که سازمان لیگ به ما اعلام کرده بود غلط از آب درآمد. آنها گفته بودند بازیکنان ما را ۲۱ مهر به باشگاه برمی‌گردانند اما متاسفانه همه‌چیز تغییر کرد. در این میان دودش فقط به چشم ما می‌رود و فحشش را ما می‌خوریم. یک عده این وسط کیف می کنند ولی همانطور که گفتم فحش خوردنش مال ماست.
– کی‌روش در پاسخ به منتقدان گفته ۲۰ روز تعطیلی کم بود و باید یک ماه فرصت در اختیارش قرار می گذاشتند تا به مصاف عمان برود. نظر شما چیست؟
یک ماه؟ من مخالف این موضوع هستم. یک ماه کم است. باید دو ماه برای این بازی زمان در نظر گرفته شود تا تیم ملی راحت کارش را انجام دهد. لیگ را تعطیل کنند تا بازیکنان ریکاوری شوند و به باشگاه‌ها برگردند. به هر حال همه می‌دانیم اولویت با تیم ملی است. بازیکنان برای تیم ملی بازی کنند و حالا اگر مصدوم و آسیب‌دیده به باشگاه برگشتند چه اهمیتی دارد؟ این داستان همچنان ادامه خواهد داشت.
– با این شرایط چطور سپاهان را آماده مسابقات نگه می‌دارید؟
متاسفانه برنامه‌هایمان طوری شده که بازیکنان ما شبانه‌روز خواب بدنسازی می‌بینند و در حین همین بدنسازی‌ها مصدوم هم می‌شوند! از طرفی وقتی بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت می‌شود آنجا به خودش فشار می‌آورد تا هر طور شده به ترکیب اصلی تحمیل شود. آن فشارها به اضافه چند هفته بازی پشت سر هم در لیگ خروجی جز مصدومیت و آسیب‌دیدگی برای من مربی باشگاهی ندارد.
– زمانی که همراه برانکو تیم را آماده جام جهانی ۲۰۰۶ می‌کردید، تعطیلات ۲۰ روزه برای‌بازی های فیفادی داشتید؟
خیر. همان ۷۲ ساعت قبل بازیکنان را به ما می‌دادند. لژیونرهایمان از خارج برمی‌گشتند. بازی می‌کردیم و تمام می‌شد.
– طرف صحبت‌تان کی‌روش است؟
خیر. به هیچ عنوان بحث شخصی نیست. برنامه‌ریزی فوتبال ما مشکل دارد. اگر هم این حرف‌ها را می‌زنیم مخالفت ما با شخص خاصی نیست. اتفاقا برای تیم ملی مملکت‌مان آرزوی موفقیت هم داریم. اما در فوتبالی به نام فوتبال ایرانی که آماتور است و در همه زمینه‌ها نیاز به حرفه‌ای شدن دارد این مدل برنامه‌ریزی کار را خراب‌تر می‌کند.
– چرا از طریق کانون مربیان فوتبال به این موضوع اعتراض نمی کنید؟
دوستان در سازمان لیگ هم محدودیت‌هایی دارند و نمی‌توانند به کی‌روش نه بگویند. در واقع باید هر طور شده به او لبیک گفته شود. این هم از همان مباحث آماتوربودن فوتبال ماست. بازیکن پول هنگفتش را از باشگاه می‌گیرد اما بیشتر از اینکه در اختیار باشگاه باشد در اردوهای تیم ملی، جوانان، امید و بزرگسالان است. وقتی هم به باشگاه می‌آید ۵ بازی مصدوم است. به خاطر دو کارته شدن محروم می‌شود و به همین راحتی یک سوم بازی‌ها را از دست می‌دهد. جالب اینکه پول خوبش را هم از باشگاه می‌گیرد اما در ازای آن کمترین خدمات را به باشگاهش ارائه می‌دهد.
– بازیکن مقصر است؟
ابدا؛ برنامه غلط است. اگر برنامه درست باشد بازیکن پولش را می‌گیرد، باشگاه استفاده‌اش را از بازیکنی که در اختیار دارد خواهد برد. تیم‌های ملی هم نفرات مدنظرشان را در اختیار خواهند داشت اما وقتی برنامه نباشد همه‌چیز به هم می‌ریزد.
– بازی با ژاپن را چطور دیدید؟
خوب بود. نتیجه‌اش هم عادلانه رقم خورد. هر دو تیم در سطح بالای آسیا فوتبال بازی می‌کنند و کاملا این بازی دوستانه را جدی گرفته بودند. این بازی به ویژه برای جوانان حاضر در تیم ملی مفید بود. گرچه معتقدم با افزایش تعداد این قبیل بازی‌ها وضعیت بهتر از این هم خواهد شد.
– برای صدرنشینی به مصاف سیاه‌جامگان می روید؟
وقتی صحبت از صدر جدول می‌شود خیلی به این موضوع فکر نمی‌کنم، چون رفتن به صدر چیزی جز دردسر و مشکلات خاص صدرنشینی را به همراه نخواهد داشت. معتقدم تلاش برای صدرنشینی متعلق به یک سوم پایانی لیگ است نه حالا.
– آماده بازی با حریف مشهدی هستید؟
ما باید پذیرای این تیم خوب مشهدی باشیم. تیمی که خودم هم با فکر کردن به آن به یاد جوانی‌ام می افتم. روزهایی که این تیم با نام ابومسلم در لیگ حضور داشت و حالا با تغییر نام لیگ برتری شده و یکی از باسابقه‌های استان خراسان و فوتبال مملکت محسوب می‌شود. ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا سه امتیاز این بازی رابه دست آوریم؛ هرچند حریف مشهدی‌مان با تغییر کادرفنی‌اش انگیزه بالایی دارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس