تاریخ انتشار: ۱۳ ارد ۱۳۹۵
ظریف در دیدار دبیرکل وزارت‌خارجه فرانسه:

دبیرکل وزارت امور خارجه و توسعه بین‌الملل فرانسه با وزیر امور خارجه دیدار و پیرامون تحولات روابط دو کشور و منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش “گذارنیوز” محمدجواد ظریف، در این دیدار پیرامون چشم‌انداز مناسبات دو کشور گفت: روند مناسبات دو کشور در چارچوب نتایج سفر دکتر روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه، آثار خوبی برای توسعه مناسبات دو کشور در بر داشته است.

وی افزود: ایران تعهداتش در چارچوب توافق ۱+۵ را به‌درستی اجرا کرد و اینک انتظار داریم تا تمامی طرف‌ها به‌طور عملی گام‌های موثر را در زمینه عینیت بخشیدن به مراودات بانکی دو کشور بردارند.

ظریف درباره تحولات سوریه و عراق نیز اظهار کرد: رخدادهای حساسی در این کشور‌ها در جریان است؛ در سوریه سیسستم کمک‌های انسان‌دوستانه شهر‌ها اجرا شده است و لیکن در حال حاضر مساله اصلی مشکلات ناشی از کارشکنی‌های گروه‌های افراطی هم‌چون داعش و جبهه النصره بوده است که با رویکردهای افراطی و خارج از روند توافقات جهانی، آتش‌بس را مختل و از طریق پشتیبانی مالی و تجهیزاتی خارجی، شرایط شکل گرفته در آتش‌بس را تضعیف و نقض می‌کنند.

دبیرکل وزارت امور خارجه فرانسه نیز پیرامون مناسبات دو کشور گفت: ما شاهد تحرک خوبی در نتیجه دیدار‌ها و رایزنی‌های رییسان‌جمهوری دو کشور هستیم و توافقات فرانسه و جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف اقتصادی به ویژه صنایع هوایی، ریلی و خودرویی می‌تواند آثار عملی در تحرک بخشیدن به مراودات بانکی و رفع موانع موجود به همراه داشته باشد.

وی درخصوص مسائل منطقه‌‌ای از جمله سوریه و عراق، نقش جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بازیگر مهم در پیشبرد تحولات جاری منطقه حائز اهمیت قلمداد کرد و گفت ما دائما به رایزنی با ایران نیاز داریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس