تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] آلبوم صوتی و تصویری «تو کیستی؟» تازه‌ترین اثر «حمید متبسم» با صدای «سالار عقیلی» و شعرهای سعدی، مولانا، نیما یوشیج و شاملو سوم مردادماه منتشر می‌شود. به گزارش ایسنا، براساس اعلام روابط عمومی این آلبوم موسیقی، «تو کیستی؟» یک اثر موسیقایی چند صدایی برای ترکیب سازهای مضرابی و اندیشه‌ای روی آثار شاعرانی مانند مولانا، […]

[ad_1]

آلبوم صوتی و تصویری «تو کیستی؟» تازه‌ترین اثر «حمید متبسم» با صدای «سالار عقیلی» و شعرهای سعدی، مولانا، نیما یوشیج و شاملو سوم مردادماه منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام روابط عمومی این آلبوم موسیقی، «تو کیستی؟» یک اثر موسیقایی چند صدایی برای ترکیب سازهای مضرابی و اندیشه‌ای روی آثار شاعرانی مانند مولانا، سعدی، نیما و شاملو است که از نظر فرم و وزن شعری با هم تفاوت دارند. انتخاب اشعار این آلبوم  براساس «تو»یی است که در آثار این شاعران، با احساسی نزدیک و مشترک به‌چشم می‌خورد و آهنگساز این اثر تلاش کرده است تا با کلام این شاعران به رمزگشایی «تو» در موسیقی خود بپردازد.

این آلبوم با همکاری گروه «مضراب» تولید شده است و سوم مردادماه در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار می‌گیرد.

حمید متبسم – آهنگساز و تکنواز سه‌تار آلبوم «تو کیستی؟» – در یادداشتی برای این اثر نوشته است: به راستی تو کیستی؟ از کدام دیار و تباری؟ تو! فارغ از زمانی و مکانی، این جایی و آن‌ جایی؛ کیستی، که شاعر امروز ریشه‌هایت را دریافته؟ که پدر شعر نو، چشم در راهت؟ که آن رومی، سرگشته سلسله گشاده‌ات؟ کیستی که استاد سخن را به هیچ نستانند؛ «ار تو ز در برانی‌اش». تو نیستی و می‌بینمت، خامشی و می‌شنومت … تو کیستی که آهنگ‌ات را هر شام در گوشم نجوا می‌کنی و هر بامداد مرا به سوی خویش می‌خوانی؟ کیستی تو؟

 «دیریافته» شعر «احمد شاملو»، «شباهنگام» شعر «نیما یوشیج»، «چشم تو» شعر «مولانا» ، ساز و آواز، «پرواز خیال» بی‌کلام و «مهر گیاه» شعر «سعدی» تعدادی از قطعات منتشرشده لوح صوتی و تصویری این آلبوم را شامل می‌شوند.

سمیرا گلباز – نوازنده سه‌تار -، پویان بیگلر – نوازنده تار (تکنواز) -، پدیده احرارنژاد – نوازنده تار (تکنواز) -، نوشین پاسدار – نوازنده عود (تکنواز) -، بهنام بهنام‌نیا – نوازنده عود -، آوا ایوبی – نوازنده بم‌تار -، جلال امیرپورسعید – نوازنده بم‌تار -، افشین بابایی – نوازنده دایره و کوزه – و سینا خشک بیجاری – نوازنده تنبک و دایره – اعضای گروه موسیقی «مضراب» هستند که در تولید این آلبوم، با متبسم و عقیلی همکاری کرده‌اند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس