تاریخ انتشار: ۱۳ آبا ۱۳۹۴

ماجرا از آنجا شروع شد که یکی از خبرگزاری‌ها خبر کسب مجوز یک رستوران زنجیره‌ای آمریکایی با نام کی‌اف‌سی (مرغ سوخاری کنتاکی) را در روزنامه رسمی منتشر کرد.

اول باورش سخت بود، چون مسئولان دائما در حال تکذیب فعالیت هرگونه رستوران آمریکایی در ایران بودند. قبل از آن هم خبر کسب مجوز مک‌دونالد در ایران سروصدا به راه انداخته بود که در نهایت مشخص شد جنجالی توخالی بود و از اساس مک‌دونالد درخواستی برای حضور در ایران ارائه نداده است که حالا مورد موافقت واقع شود یا نه. اما زمان که گذشت سایت رستوران زنجیره‌ای کی‌اف‌سی حلال با آدرس
kfchalal.ir راه‌اندازی شد و در دسترس عموم قرار گرفت.

آدرس و شماره تلفن که مربوط به شهرک غرب بود، احتمال حقیقی‌بودن آن را افزایش داد تا اینکه عباس پازوکی، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد رستوران کی‌اف‌سی، نماینده کمپانی ترکیه‌ای است و ارتباطش با آمریکا مستقیم نیست و تأکید کرد که ریالی از درآمد آن نیز به آمریکایی‌ها نخواهد رسید. او همچنین گفته بود: «نمایندگان این کمپانی پس از کسب مجوزهای اولیه در اسفندماه سال گذشته شرکت خود را با نام کی‌اف‌سی حلال ایرانیان در ایران به ثبت رسانده‌اند و وزارت صنعت نیز به این شرکت مجوز فعالیت داده و اتاق اصناف نیز پروانه کسب صادر کرده است». در سایت کی‌اف‌سی حلال ایرانیان همچنین توضیح داده شده که «صلاحیت انتظامی و امنیتی» فروشگاه‌های زنجیره‌ای کی‌اف‌سی از سوی فرماندهی پلیس امنیت ناجا و فرماندهی اماکن عمومی ناجا تأیید و ابلاغ شده و این شرکت در عین حال پیش‌بینی کرده است که در مدت سه سال بیش از ۲۴۰ شعبه در ایران راه‌اندازی کند. مدیرعامل رستوران کی‌‌اف‌سی گفته بود: «آنچه مسلم است سهام‌داران کی‌اف‌سی حلال ترکیه مسلمان هستند و اساسا با هدف فرانچایز در کشورهای اسلامی این کمپانی را تشکیل داده‌اند. ما هم از یک‌سو نیاز داشتیم به دانش و تکنولوژی فرانچایز، که بسیار کارآفرین است و می‌تواند ارزآوری بالا و اشتغال زیادی برای کشور ما داشته باشد و از سوی دیگر نمی‌خواستیم با کی‌اف‌سی به‌عنوان یک برند آمریکایی کار کنیم، هم به دلیل قوانین و محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد و هم اینکه ما هم به‌عنوان یک ایرانی مسلمان تمایل داریم با کمپانی‌ای کار کنیم که مسلمان باشند و برای مسلمانان دنیا برنامه داشته باشند… ما می‌توانیم در عرض دو سال بیش از ٢٠ هزار شغل ایجاد کنیم بدون اینکه یک ریال بابت فرانچایز به آمریکایی‌ها بدهیم».

تا اطلاع ثانوی تعطیل است
با همه این احوالات، نخستین شعبه رستوران آمریکایی کی‌اف‌سی شب دهم آبان در تهران به‌صورت رسمی کار خود را آغاز کرد و استقبال خوبی هم از آن شد، اما تنها یک روز از افتتاح آن گذشته بود که تابلوی «تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد» در سر در این رستوران آویخته شد و گویا همین صبح دیروز بود که این رستوران از سوی نیروی انتظامی پلمب شد.

پازوکی باز هم برای شفاف‌سازی با رسانه‌ها به گفت‌وگو پرداخت و گفت که این «پلمب» فقط یک «سوءتفاهم» به‌دلیل تشابه اسمی با کی‌اف‌سی آمریکا است که به‌زودی هم رفع خواهد شد. او باز هم تأکید کرد این رستوران هیچ ارتباطی با کی‌اف‌سی آمریکا ندارد و با بِرَند «کی‌اف‌سی ایرانیان» به ثبت رسیده است. مدیرعامل رستوران کی‌اف‌سی حلال ایرانیان البته پا را فراتر گذاشت و گفت: «این برند در حقیقت رقیب کی‌اف‌سی آمریکاست و کی‌اف‌سی آمریکا هم از این رستوران شاکی است و اتفاقا رسانه‌‌هایی مثل بی‌بی‌سی برای مقابله با کی‌اف‌سی حلال برای کی‌اف‌سی آمریکا تبلیغ می‌کنند، اما آنچه در رسانه‌های ایران مطرح شد، قلب واقعیت بود». او گفته: «برخی تصاویر منتشرشده تحت عنوان افتتاحیه کی‌اف‌سی آمریکا در تهران مربوط به فست‌فودهایی است که با برند تقلبی کی‌اف‌سی آمریکا فعالیت دارند. از سال ٨٩ در ایران ٢١ رستوران با عنوان کی‌اف‌سی راه‌اندازی شده و هیچ یک از آن تصاویر مربوط به رستوران ما نمی‌شود. آذرماه سال گذشته در یک نشست خبری نسبت به کلاهبرداری رستوران‌هایی هشدار دادم که با مارک آمریکایی کی‌اف‌سی و تصویر کلنل و با استفاده از حروف لاتین فعالیت دارند، ولی هیچ‌کدام از آنها هم کی‌اف‌سی واقعی نیستند، اما شعبه ما اولین شعبه رسمی و انحصاری کی‌اف‌سی حلال است. این موضوع را آقای فاضلی، رئیس اتاق اصناف هم امروز تأیید کرد و مشکل به وجود آمده به‌سرعت برطرف می‌شود‬». پازوکی در عین حال که این توضیحات را به رسانه‌ها داد، تصاویری از مجوزهای خود را نیز منتشر کرد. حالا مشخص نیست مشکل ماجرا دقیقا کجاست.

انتساب مدیرعامل کی‌اف‌سی به اصلاح‌طلبان
پیچیدگی ماجرا آنجایی بیشتر می‌شود که رسانه‌های اصولگرا در ایران سعی دارند، عباس پازوکی، مدیرعامل رستوران کی‌اف‌سی را منتسب به اصلاح‌طلبان کنند. پازوکی که پیش‌تر سردبیر روزنامه مردم‌سالاری بوده چندوقتی است که به طیف اصولگرایان نزدیک شده و آخرین سمتش پیش از مدیرعاملی این رستوران زنجیره‌ای، دبیر کمیته رسانه محمدباقر قالیباف بوده. با نگاهی به این پیشینه به راحتی می‌توان شیطنت رسانه‌های اصولگرا را در این ماجرا رصد کرد.

کی‌اف‌سی حلال قطعا تخلف کرده است
علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران با تأکید بر اینکه کی‌اف‌سی حلال ایرانی قطعا تخلف کرده به «شرق» گفت: برند فست‌فودی آمریکایی به‌عنوان برند ثبت‌شده در کشور نداریم و هیچ‌گونه مجوزی در این باره صادر نشده است. فقط کی‌اف‌سی حلال ایرانی دارای مجوز است که مجوز مواد غذایی گرفته، اما در حین کار مرتکب تخلف شده است. البته فاضلی می‌گوید خود تصویری از این تخلف ندیده و نمی‌تواند قضاوت کند، اما مرجعی که حکم پلمب داده قطعا حب‌وبغض ندارد و با دید منفی نگاه نمی‌کند، پس تخلف صورت گرفته که این رستوران پلمب شده است. او همچنین تأکید می‌کند نگرانی‌های گروه‌های سیاسی موجب پلمب نشده است.

البته سخنان او کمی متناقض است. فاضلی می‌گوید کی‌اف‌سی حلال ایرانیان مجوز دارد، اما در بخشی از سخنانش نیز گفته ما به نام برند کشورهای خارجی به کسی مجوزی نداده‌ایم و تاکید می‌کند که دیروز صبح به بازرسان اصناف تمام کشور ابلاغ کردم که به هیچ عنوان هیچ‌یک از برندهای فست‌فود خارجی مجوز ندارند و هرجا تخلفی دیده شد سریعا برخورد شود. فاضلی در پاسخ به اینکه حتی اگر این برند نماینده‌ای از شرکت ترکیه‌ای هم باشد، مجوز ندارد، گفت: «ما به هیچ فست‌فود خارجی مجوز نداده‌ایم». البته پس از این جمله تأکید می‌کند: «مجوزی که برای کی‌اف‌سی حلال ایرانی صادر شده مشکلی ندارد. ممکن است مجوز ایران را بگیرند و پرچم دیگر کشورها را بزنند. برند و مارک و آرم کشورهای دیگر را استفاده کنند که این تخلف است. نمایندگی از سوی آمریکا نداشته‌اند که چنین کرده‌اند». از او پرسیدیم آیا بازرسان اتاق اصناف بوده‌اند که این رستوران را پلمب کرده‌اند و در پاسخ شنیدیم: «نمی‌دانم بازرسان ما بوده‌اند یا اماکن یا تعزیرات، اما هرچه بوده به حق بوده و اگر تخلفی صورت نگرفته بود، هرگز پلمب نمی‌شد». رئیس اتاق اصناف ایران همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مدیرعامل رستوران کی‌اف‌سی با شما در این خصوص صحبت کرده تا مشکل برطرف شود، خندید و گفت: «کسی با من صحبت نکرده است».

از طرفی احمدی شهریور، رئیس اتحادیه مواد غذایی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اینکه ظاهرا فرد صاحب رستوران اعلام کرده که مجوز دریافت کرده است، گفت: «اگر هم مجوزی دریافت شده باشد، طبق قانونی که برخی رستوران‌های زنجیره‌ای می‌توانند از طریق اتاق اصناف یا وزارت صنعت مجوز دریافت کنند اقدام کرده است، درحالی‌که ما هیچ مجوزی صادر نکرده‌ایم و رئیس اتاق اصناف نیز امضای چنین مجوزی را جعلی می‌داند. براساس ماده ٢٧ و ٢٨ اصناف، بازرسان را به این نمایندگی ارسال کرده‌ایم و اخطار داده‌ایم تا برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه مواد غذایی تهران مراجعه کنند چراکه طبق قانون در صورتی که فرد پروانه را جعل کرده باشد، به صورت ضرب‌الاجل پلمب خواهد شد و در غیر این صورت ١۵ روز فرصت داده می‌شود تا برای دریافت پروانه مراحل را طی کند». حالا مشخص نیست این فرد هم کلاهبردار است یا به گفته او ماجرا تنها یک سوءتفاهم است که به‌زودی رفع خواهد شد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس