تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴
تغییر شرایط خبرگان با ورود یادگار امام؛

در آستانه شروع ثبت نام انتخابات، آخرین رایزنی‌ها برای ثبت نام نامزدها در حال انجام شدن است بسیاری بزرگان هنوز در تردید تصمیم قرار دارند و رایزنی‌ها فشرده‌تر از هر زمانی پیگیری می‌شود.

به گزارش “گذارخبر”  نیمه اول لیست خبرگان اصلاح‌طلبان تکمیل شد. قطعی شدن حضور یادگار امام در انتخابات مجلس خبرگان موجب شد بسیاری از روحانیون و بزرگانی که به حاشیه سیاست رفته بودند برای حضور دوباره در این عرصه اعلام حضور کنند؛ چه آیت‌الله موسوی بجنوردی که بلافاصله بعد از سید حسن خمینی برای حضور در انتخابات اعلام نامزدی کرد و چه حجت‌الاسلام عماد که زمزمه حضورش در خراسان جنوبی شنیده می‌شود و چه آیت‌الله محقق داماد که تقاضاها برای حضور او در انتخابات یزد افزایش یافته و چه عباسعلی روحانی که نعلین سفر به اصفهان را دوباره به پا کرده است.

اما حکایت انتخابات تهران، جدا از حکایت‌ شهرهای دیگر است. در تهران، پیش از این آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفته بود که حضور خواهم داشت و حسن روحانی نیز بعید است نامزد انتخابات نشود.

جز این چهار نفر، هاشمی و روحانی و خمینی و موسوی بجنوردی، برخی شنیده‌ها حاکی است که سیدمحمود علوی نیز وارد عرصه انتخابات خبرگان خواهد شد و بعید نیست علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات برای خبرگان نام‌نویسی کند و در نهایت حجت‌الاسلام مجید انصاری که در سال‌های دور عضو مجلس خبرگان بوده است٬ بعید نیست یک بار دیگر شانس خود را برای ورود به این مجلس آزمایش کند.

در کنار این هشت نفر اما باید هشت نام دیگر قرار بگیرند تا جدول اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان کامل شود. با این حال مشخص نیست که اصلاح‌طلبان برای تکمیل اسامی به سراغ برخی چهره‌های میانه رو اصولگرا همچون امامی کاشانی و اکرمی بروند یا چهره‌های جوان را به ترکیب خود اضافه کنند.

در آستانه شروع ثبت نام انتخابات، آخرین رایزنی‌ها برای ثبت نام نامزدها در حال انجام شدن است. با این حال هفته آینده هفته پرخبری برای ایران خواهد بود. بسیاری بزرگان هنوز در تردید تصمیم قرار دارند و رایزنی‌ها فشرده‌تر از هر زمانی پیگیری می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس