تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون سابق وزیر خارجه گفت : تهران کودتای نظامی علیه رییس جمهور و دولت قانونی ترکیه را قویا محکوم کرد ، کودتایی که با خیانت عناصری از داخل و سطحی از حمایت پنهان خارجی شکل گرفت . به گزارش انتخاب، حسین امیر عبداللهیان با بیان این که اردوغان […]

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون سابق وزیر خارجه گفت : تهران کودتای نظامی علیه رییس جمهور و دولت قانونی ترکیه را قویا محکوم کرد ، کودتایی که با خیانت عناصری از داخل و سطحی از حمایت پنهان خارجی شکل گرفت .

به گزارش انتخاب، حسین امیر عبداللهیان با بیان این که اردوغان و بشار اسد روسای جمهور قانونی دو کشور مهم  ترکیه و سوریه هستند که با رای مردم و دموکراسی بر سر کار امده اند، ادامه داد :حمایت ما از رییس جمهور ، حکومت و مردم ترکیه در مقابل کودتاچیان، حمایت از همسایه ای مهم و متحدی راهبردی و حمایت از مردمسالاری است
 
 وی افزود :در سالهای اخیر نیز در موضوع سوریه ، عناصر تروریسم تکفیری و صهیونیستی  با حمایت گسترده خارجی برای سرنگونی حکومت قانونی سوریه اقدام کرده اند که تهران ان را مخالف دموکراسی و رای مردم سوریه دانسته و از رییس جمهور قانونی ، مردم و ارتش سوریه در مقابل هجمه تروریست ها قویا حمایت می کند و انرا عامل مهمی در کمک به امنیت جمعی منطقه ای می داند.
 
 این دیپلمات ارشد کشورمان تاکید کرد :تحولات اخیر ترکیه نشان داد که  ابزار کودتا و تروریسم دو روی یک سکه هستند که امنیت ، ثبات و رفاه  منطقه را هدف گرفته اند و  همچنین تحولات سوریه ، ترکیه و عراق إثبات کرد که نقش بی بدیل مردم در صیانت از رای  و تعیین سرنوشت خود مهم ترین عامل در دنیای معاصر است.
 
این دیپلمات ارشد مباحث راهبردی در پایان خاطرنشان کرد  :جمهوری اسلامی ایران کودتا، تروریسم و صهیونیسم را سم مهلکی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان می داند.

[ad_2]

منبع:انتخاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس