تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: ایران و ترکیه دارای مشترکات زیادی می باشند و لذا می توانند حتی در مسئله سوریه به حل بحران و تغییر شرایط موجود کمک کنند. به گزارش ایسکانیوز «رضا هاکان تکین» سفیر جمهوری ترکیه در تهران بعدازظهر امروز (یکشنبه) با «حسین امیرعبداللهیان» دستیار […]

[ad_1]

امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: ایران و ترکیه دارای مشترکات زیادی می باشند و لذا می توانند حتی در مسئله سوریه به حل بحران و تغییر شرایط موجود کمک کنند.

به گزارش ایسکانیوز «رضا هاکان تکین» سفیر جمهوری ترکیه در تهران بعدازظهر امروز (یکشنبه) با «حسین امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، امیرعبداللهیان به روابط مستحکم دوجانبه پارلمانی ایران و ترکیه اشاره کرد و افزود که گسترش هر چه بیشتر روابط پارلمانی می تواند به توسعه همه جانبه روابط دو کشور کمک نماید و باعث بهبود شرایط پیچیده و دشوار منطقه گردد.
امیرعبداللهیان تاکید کرد: به زودی گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه در مجلس تعیین و شروع به کار خواهد کرد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل به تحولات ترکیه پس از کودتای نافرجام اشاره و اقدامات دولت ترکیه در جهت کنترل و مدیریت این رخداد را مهم ارزیابی کرد.
امیرعبداللهیان در ادامه به شرایط منطقه اشاره و عنوان کرد که ایران و ترکیه دارای مشترکات زیادی می باشند و لذا می توانند حتی در مسئله سوریه به حل بحران و تغییر شرایط موجود کمک کنند.
وی بر اهمیت دیدار و رایزنی های روسای مجالس کشورهای منطقه و کمک به حل بحران سوریه و مشکلات منطقه اشاره کرد.
در ادامه این دیدار، سفیر ترکیه در تهران نیز به رابطه دوستانه دو کشور ایران و ترکیه اشاره کرد و از مواضع روشن رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی پس از کودتای نافرجام سپاسگزاری کرد.
هاکان تکین از سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه حمایت کرد و گفت که در بسیاری از مسائل ما با ایران دارای مواضع مشترک هستیم.
به گزارش خانه ملت، وی همچنین خواستار تقویت گروه دوستی پارلمانی ایرانترکیه شد و افزود: بهبود و تقویت روابط پارلمانی دو کشور نقش بسیار مهمی را در ارتقاء روابط فی مابین ایفا می کند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس