تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] “امیرعباس”، نوزاد مشهدی که سوژه این روزها رسانه‌ها شده، امروز جهت ادامه درمان به تهران اعزام می‌شود. دی ماه ساله گذشته بود که “امیرعباس” در یکی از بیمارستان‌های خصوصی مشهد با نقص ایمنی شدید به دنیا آمد و از حدود یک ماه گذشته زایمان مادرش و تولد وی، حاشیه‌ساز و البته رسانه‌ای شده است. […]

[ad_1]

“امیرعباس”، نوزاد مشهدی که سوژه این روزها رسانه‌ها شده، امروز جهت ادامه درمان به تهران اعزام می‌شود.

دی ماه ساله گذشته بود که “امیرعباس” در یکی از بیمارستان‌های خصوصی مشهد با نقص ایمنی شدید به دنیا آمد و از حدود یک ماه گذشته زایمان مادرش و تولد وی، حاشیه‌ساز و البته رسانه‌ای شده است.

خانواده امیرعباس برای فهمیدن علت این نقص شدید در فرزندشان، روندی طولانی را طی کرده و در آخر به سازمان نظام پزشکی شکایت می‌کنند و نهایتا با رسانه‌ای شدن این موضوع، معاونت درمان وزارت بهداشت برای پیگیری علت ماجرا ورود کرد و همچنین درمان رایگان نوزاد در دانشگاه‌های علوم پزشکی قول داد.

دکتر محمد حسین میردهقان، مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا به عنوان نماینده این وزارتخانه در رسیدگی به این پرونده، می‌گوید: پیرو بررسی‌های مجدد پرونده امیرعباس توسط تیم کارشناسی اعزامی از سوی وزارت بهداشت به مشهد و همچنین بازدید از بیمارستان سینا و بررسی کارشناسانه پرونده و نشست مشترک با مسئولین دانشگاه، بیمارستان و اعضای سازمان نظام پزشکی مشهد و والدین امیرعباس، پرونده وی علاوه بر برگشت به نظام پزشکی استان خراسان رضوی برای بررسی بیشتر، به معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور نیز ارسال شد که در حال حاضر به صورت جامع و دقیق در حال بررسی است و توسط دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

وی اضافه می کند: همچنین با توجه به اینکه وظیفه وزارت بهداشت و دانشگاه مربوطه بررسی و ارسال پرونده به نظام پزشکی و مراجع قضایی است، نظام پزشکی باید در خصوص حکم و رای صادره پاسخگو باشد. این حکم و رای صادره، قرار منع تعقیب پزشکان درگیر در پرونده است که هفته پیش از سوی این سازمان صادر شده است.

دکتر علی مشکینی، معاون اجرایی اداره نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت در آخرین اظهار نظر خود درباره این پرونده می‌گوید: رای سازمان نظام پزشکی مشهد فعلا در هیئت بدوی این بود که در مراحل زایمان و اقدامات مربوط به آن، یافته غیر طبیعی و قصوری مشاهده نشده‌است. والدین نوزاد می‌توانند مجددا به این رای اعتراض داشته باشند تا در هیئت عالی انتظامی سازمان نظام پزشکی به دقت بیشتری رسیدگی شود.

وی ادامه می‌دهد: ما در حوزه درمان وزارت بهداشت به معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی پرونده را ارجاع دادیم و خواستیم که با حساسیت ویژه وتعیین علت عارضه و هرگونه قصور احتمالی بررسی کنند و در حال حاضر پیگیر نظر آنها هستیم. از لحاظ علم پزشکی ممکن است که در مراحل مراقبت‌ها، عامل زمینه سازی وجود داشته باشد و این پدیده به طور مادرزادی قابل رخ دادن است. سازمان نظام پزشکی مشهد تا امروز، این طور اظهار نظر کرده‌ است.

مشکینی علت نظر وزارت بهداشت برای منع موقت فعالیت این دو پزشک در بیمارستان سینای مشهد و همین طور تذکر به بیمارستان را رعایت نظامات اداری و مقررات درمانی موضوع، جدا از مسائل فنی و تعیین قصور که بر عهده سازمان نظام پزشکی یا کمیسیون‌های حرفه‌ای پزشکی قانونی است، اعلام می کند.

طبق اظهار نظر این دو مسئول وزارت بهداشت، نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید اقدامات اجرایی وزارت بهداشت را ابلاغ و از سوی دیگر، تسهیلات مراقبت‌های درمانی و هماهنگی برای سفر به تهران را در مشهد پیگیری کند. معاونت درمان وزارت بهداشت همچنین تاکید دارد که حمایت‌ها از امیرعباس تا هرزمانی که لازم باشد، براساس اظهار نظر اساتید ادامه دارد.

با وجود اقدامات انجام شده، اظهار نظر سازمان نظام پزشکی مشهد و همچنین برخورد معاونت درمان وزارتخانه برای مادر امیرعباس راضی کننده نیست و به ایسنا می‌گوید: قرار بود سازمان نظام پزشکی بعد از انجام آزمایش، رای را صادر کند، اما این اتفاق، قبل از انجام آزمایش صورت گرفته است و نتیجه را به ما اطلاع دادند.

در هر حال امیرعباس امروز به تهران می‌رسد تا در مرکز طبی کودکان تهران، اولین نتیجه قول وزارت بهداشت را ببیند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس