تاریخ انتشار: ۳۱ ارد ۱۳۹۵

– معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به تاثیر ۲۵ درصدی ۱۰ درس نهایی سال سوم نظری در کنکور سراسری، امکان اخذ امتحان مجدد از فارغ التحصیلان شاخه نظری به منظور جبران و ارتقا نمره های نهایی برای اولین بار فراهم شده است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
محمود شهبازی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در فرایند اجرای ترمیم و ارتقای نمرات نهایی سال سوم نظری، فارغ التحصیلان خرداد ۱۳۸۴ به بعد در رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می توانند با مراجعه به آموزشگاه بزرگسالان محل اخذ دیپلم خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون درس و یا درس‌های انتخابی اقدام کنند.
وی تاکید کرد: چنانچه پس از شرکت در امتحان بر اساس موضوع این مصوبه ۹۱۵ نمره اخذ شده دانش آموز در درس یا درس‌ها کمتر از نمره قبلی باشد، نمره قبلی ملاک عمل خواهد بود.
معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: فارغ التحصیلان متقاضی ترمیم سوابق تحصیلی فقط یک بار حق شرکت در آزمون را دارند.
شهبازی اظهارکرد: برخی از فارغ التحصیلان سال‌های گذشته می خواهند در اداره یا موسسه‌ای استخدام شوند که شرط معدل ۱۴ و یا بالاتر برای آن گذاشته شده است و معدل متقاضیان استخدام نیز این رقم نیست، این افراد نمی توانند از این طریق اقدام به ترمیم معدل کنند.
وی ادامه داد: نمره‌های اخذ شده در ترمیم معدل، فقط برای اعمال در سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز سنجش عالی ملاک عمل خواهد بود و کارنامه امتحانی و گواهی صادر شده برای این گونه افراد فاقد معدل و شرایط قبولی و یا مردودی خواهد بود.
معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: نمره‌های اخذ شده در امتحانات ترمیم سوابق جایگزین نمرات قبلی نخواهد شد و این نمره به ۲۵ درصد اثر در کنکور لحاظ می شود.
شهبازی اظهارکرد: ترمیم معدل نهایی برای اولین بار اجرا می شود و فقط در ناحیه دو زنجان ۳۰ نفر متقاضی ترمیم معدل هستند.
استان زنجان بیش از دو هزار و ۲۰۰ مدرسه در سه مقطع تحصیلی دارد که ۱۷۵ هزار و ۷۰۰ دانش آموز است.
بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی برای آموزش و تحصیل این تعداد دانش آموز تلاش می کنند.
۷۳۲۵/۶۰۸۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس