تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] یک فروند کشتی پست پاناماکس‌کانتینری به ظرفیت ۵۵٠٠ TEUبه عنوان نخستین کشتی لاینر ورودی پس از برجام، ٢۶ مردادماه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو گرفت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه شهرسازی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با […]

[ad_1]

یک فروند کشتی پست پاناماکس‌کانتینری به ظرفیت ۵۵٠٠ TEUبه عنوان نخستین کشتی لاینر ورودی پس از برجام، ٢۶ مردادماه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو گرفت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه شهرسازی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به تلاش برای تردد کشتی های لاینر کانتینری به این بندر بزرگ تجاری کشور اظهار داشت: امید است با ورود کشتی پهن پیکر Tamina به عنوان اولین سرویس، آمد و رفت خطوط کشتیرانی کانتینری به این بندر تداوم و گسترش یابد.

سعدالله عبداللهی افزود: این شناور بزرگ با آبخور ١۴ متر از جمله بزرگترین کشتی هایی است که تا کنون در مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو گرفته است.

وی در خصوص مزیت های تردد این گونه کشتی ها از طریق خطوط کشتیرانی کانتینری اظهار داشت: با ادامه ی فعالیت این شناورها و برقراری خط کشتیرانی مذکور، ضمن ایجاد خط کشتیرانی مستقیم بین بندر امام خمینی(ره) با بنادر کشورهای کره، چین، هند و سریلانکا، تجارت استان خوزستان و نیمه ی غربی کشور از طریق بندر بزرگ تجاری تسهیل شده و کالاها و کانتینرهای صادراتی به طور مستقیم به بازارهای جهانی منتقل خواهد شد.

عبداللهی همچنین رشد و ارتقاء جایگاه بندر امام خمینی(ره) در تخلیه و بارگیری کالای کانتینری و افزایش ترافیک در آن را از دیگر مزایای برقراری خطوط جدید کانتینری عنوان و تأکید نمود که طی این سفر، کانتینرهای مربوط به بنادر بوشهر و خرمشهر، در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده و به وسیله شناورهای فیدر به مقصد بنادر مذکور حمل خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با تداوم سفر شناورهای بزرگ کانتینری، امکان ترانشیپ کانتینرها به بنادر کشور عراق نیز در آینده ی نزدیک فراهم شود.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس