تاریخ انتشار: ۲۹ ارد ۱۳۹۵

– وزارت بهداشت کره جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که چندین سند و یادداشت تفاهم در زمینه ساخت بیمارستان و مراکز درمانی با ایران امضا کرده است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت کره جنوبی در بیانیه ای که به همین منظور منتشر کرد، اظهار داشت: تبادلات و همکاری های دو کشور در عرصه بهداشت و پزشکی در حال افزایش است و این اسناد در همین راستا امضا شده است.
این وزارتخانه تصریح کرده است که شرکت های سامسونگ و هیوندا و همچنین چهار موسسه دیگر کره جنوبی جمعا هفت قرارداد و سند همکاری برای ساخت هفت مرکز پزشکی با ایران امضا کرده اند.
بر اساس یادداشت تفاهماتی که میان دو کشور در تهران امضا شده است، کره جنوبی این مراکز پزشکی را با همکاری ایران می سازد و گنجایش آنها شش هزار تخت خواهد بود.
وزارت بهداشت و امور خیریه کره جنوبی ارزش قراردادها و اسنادی را که میان طرفین امضا شده نزدیک به ۲ میلیارد دلار برآورد کرده است.
یادداشت تفاهم به طور اصولی لازم الاجرا نیست اما وزارت بهداشت کره جنوبی اعلام کرده است که برای تبدیل شدن آنها به قراردادهای رسمی و قابل اجرا، طرفین گفت و گوهایشان را ادامه خواهند داد.
«پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی و حسن روحانی همتای ایرانی وی در جریان دیدار تاریخی خود در تهران در اواسط ماه جاری، در مراسم امضای چندین سند و قرارداد همکاری شرکت کردند.
گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی حاکی است که ارزش نزدیک به ۵۹ سند و توافقنامه امضا شده میان دو کشور نزدیک به ۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.
ارزش تبادلات تجاری کره جنوبی و ایران قرار است تا پنج سال دیگر از شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار به ۳۰ میلیارد دلار افزایش یابد.
آساق**۲۳۱**۱۵۹۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس