تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و حجت‌الله مهدیان سرپرست بانک توسعه و تعاون به منظور تسهیل و تسریع در ارائه تسهیلات به مددجویان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. مهندس فتاح در این مراسم با بیان اینکه بهره‌گیری از امکانات سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه  به عنوان یکی از وظایف این نهاد در […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و حجت‌الله مهدیان سرپرست بانک توسعه و تعاون به منظور تسهیل و تسریع در ارائه تسهیلات به مددجویان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مهندس فتاح در این مراسم با بیان اینکه بهره‌گیری از امکانات سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه  به عنوان یکی از وظایف این نهاد در اساسنامه عنوان شده است، گفت: سال گذشته یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از منابع بانکی و دولتی تامین و حدود ۱۳۰هزار فقره وام نیز به مددجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون در سال گذشته ۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد پرداخت کرده است، گفت: تعهد این بانک امسال ۲۰۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته کاهش یافته که امیدواریم با همکاری اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون این رقم افزایش پیدا کند. البته این در حالی است که مددجویان کمیته امداد کمترین معوقات بانکی را داشته و به عنوان خوش حساب‌ترین مشتریان بانکی شناخته شده‌اند.

فتاح ضمن تشکر از همراهی و همکاری شایسته بانک توسعه تعاون در ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به جامعه هدف کمیته امداد افزود: با تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون تاکنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال اجرا و منجر به خروج ۶ هزار و ۸۰۰ خانوار مددجو از چرخه حمایتی این نهاد شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان معین دولت در امر اشتغال مددجویان فعالیت می‌کند، تصریح کرد: این نهاد با شناسایی و معرفی افراد نیازمند و واجد شرایط به بانک‌های عامل از تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد استفاده می‌کند؛ بطوری که سقف فردی این تسهیلات برای مددجویان ۱۵۰ میلیون ریال با  بازپرداخت پنج ساله است.

بنابر اعلام سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله مهدیان، سرپرست بانک توسعه تعاون نیز در این مراسم با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال‌زایی مددجویان این نهاد بسیار کارگشاست، گفت: بانک توسعه تعاون تلاش می‌کند بیشتر از تعهد و سهمیه خود به مددجویان کمیته امداد برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی آنان در سالجاری تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کند و این امر را موجب برکت در کار خود می‌داند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس