تاریخ انتشار: ۲۸ ارد ۱۳۹۵

با امضای بزرگترین سند همکاری‌های تاریخ گمرکی ایران و روسیه قرار است در تجارت این دو کشور چه اتفاق‌هایی رخ دهد؟

به گزارش  “گذارنیوز” سه تفاهمنامه همکاری گمرکی که امروز بین ایران و روسیه امضا شد در زمینه «ایجاد کریدور سبز تسهیل گمرکی، موافقتنامه دوجانبه همکاری و کمک متقابل اداری در امور گمرکی و تبادل اطلاعات ارزش گمرکی کالاها و وسایل نقلیه مبادله شده دو طرف» است.

در این مورد ایرنا مدعی شده که «راه‌اندازی گذرگاه سبز که برای نخستین بار در تاریخ روابط اقتصادی دو کشور با هدف تسهیل صادرات کالای ایرانی در بخش‌های غذایی، کشاورزی و باغی انجام می‌شود، صادرات کالا از ایران به بازار روسیه را چند برابر می‌کند. یکی از مهمترین دستاوردهای گذرگاه سبز که بزرگترین سند همکاری‌های تاریخ گمرکی دو کشور به شمار می‌رود، تسریع در صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه است که امکان تجارت بیشتر طرف روسی را با ایران فراهم می‌کند.»

پیش از این کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در آبان ماه سال گذشته در روسیه توافق کردند ارزش روابط اقتصادی تهران و مسکو را از نزدیک به دو میلیارد دلار کنونی به ۱۰ میلیارد دلار در آینده‌ای نزدیک افزایش دهند.

در همین حال امروز بزرگترین سند همکاری‌های تاریخ گمرکی دو کشور امضا شد و رئیس کل گمرک ایران درباره آن گفت: تشکیل اتحادیه گمرکی ایران- روسیه- هندوستان، تجار این کشورها را از امتیازات گمرکی بهره‌مند کرده و زمینه حضور ایران را در اتحادیه اقتصادی اوراسیا فراهم می‌کند.

اینکه قرار است با این سند در آینده چه اتفاق‌هایی در تجارت ایران و روسیه رخ دهد را در جدول اقتصادنیوز می‌توانید مشاهده کنید.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس