تاریخ انتشار: ۲۴ ارد ۱۳۹۴

محمدرضا عارف در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران گفت: باید نگاه به حوزه فرهنگ، فرهنگی و درازمدت باشد و از این مسیر، کتاب، نقش کلیدی در توسعه فرهنگ دارد. به گزارش گذارنیوز عصر پنج شنبه  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به […]

محمدرضا عارف در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران گفت: باید نگاه به حوزه فرهنگ، فرهنگی و درازمدت باشد و از این مسیر، کتاب، نقش کلیدی در توسعه فرهنگ دارد.

عارف

به گزارش گذارنیوز عصر پنج شنبه  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه بازدید از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به گزارش سیدعباس صالحی رییس نمایشگاه در باره این رویداد گفت: این گزارش بسیار امیدوارکننده بود ، خوشحال شدم که امسال نمایشگاه مورد توجه جدی تر مردم قرار گرفته ، این موضوع از میزان فروش کتاب ها مشخص است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی سپس افزود: نمایشگاه ، موضوع کتاب و جایگاه آن مساله مهمی است ، اعتقاد دارم فرهنگ زیربنای توسعه است. در فرهنگ، کتاب نقش کلیدی دارد و بهانه ای است تا به مساله نشر بپردازیم.

وی ادامه داد: مهمترین مساله در حوزه نشر اقتصاد نشر است میزگردها و جلسات متعددی برگزار شده تا کتابخوانی در کشور رواج پیدا کند و قطعاً اولین شرط آن ارزان کردن کتاب است. باید راهکارهایی به ویژه در حوزه فرهنگ نشر ارائه شود و در این حوزه نگاه فرهنگی و درازمدت حاکم باشد. گاهی به دلیل برخوردهای سلیقه ای و مسائل جاری، سیاستی که باید در فرهنگ نشر داشته باشیم، نداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در حال حاضر شمارگان کتاب در کشورهای اسلامی پایین تر از کشورهای غربی است که باید این مساله در حوزه نشر پیگیری شود. ایران ناشران بین المللی دارد که آثار متنوعی در حوزه عربی و لاتین منتشر می کنند و این امر می تواند عاملی برای تعامل باشد.

عارف با اشاره به شعار نمایشگاه گفت: داشتن شعاری چون «خواندن، گفت وگو با جهان» یک ارزش است که سمت و سوی نمایشگاه را نشان می دهد و باید نشر ایران بین المللی تر باشد و در این مسیر پیش برود. در مجموع وضع خوبی است و باید این روند را روبه بهبود ببریم.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۲۶ اردیهبت ماه به کار خود پایان می دهد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس