تاریخ انتشار: ۱۴ خرد ۱۳۹۵

– نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: مدیریت خانه خدا و رسیدگی به زائرین بیت‌الله الحرام باید به کشورهای مسلمان واگذار شود.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
آیت‌الله غیاث ‌الدین طه‎ محمدی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان از اقدام آل سعود در زمینه حج تمتع و بستن راه خانه خدا به سوی مشتاقان بیت الله الحرام انتقاد کرد.
عضو خبرگان رهبری افزود: علمای اهل تسنن کشور نیز نسبت به این اقدام آل سعود اعتراض کرده و اعلام کردند که آنها حق ندارند راه این فریضه الهی را به سوی مسلمانان ببندد.
وی با ذکر اینکه این اقدام دولت عربستان هزاران عقبه دارد تاکید کرد: باید دو شهر مذهبی مکه و مدینه توسط کشورهای مسلمان جهان مدیریت شود و از مدیریت آل سعود و دستهای پشت پرده شامل آمریکا و رژیم صهیونیستی خارج شود.
وی درباره اهمیت پرداخت خمس و زکات گفت: بیشتر افراد از احکام و مسائل شرعی فاصله دارند و روزه آنها بدون توجه به این مسایل باطل می شود.
امام جمعه همدان اضافه کرد: توجه به امور دنیوی و دنیا پرستی افزایش یافته و برخی بر این باورند که ماه رمضان و روزه داری تنها برای انسان های فقیر است.
آیت الله محمدی افزود: افرادی که دارای تمکن مالی هستند تمایلی به پرداخت خمس اموال خود ندارند در حالیکه روزه این افراد باطل است.
وی روزه خواری در ملاء عام را دهن کجی به شعائر اسلامی دانست و اضافه کرد: باید با افرادی که در ملاء عام اقدام به روزه خواری می کنند برخورد شود.
وی بیان کرد: عده ای در فضای مجازی اقدام به تبلیغ روزه خواری کرده و عنوان می کنند عکس سفره های رنگین خود را در فضای مجازی منتشر کنید.
وی با ذکر تفاوتهای نقد سازنده و انتقاد گفت: اتحاد بین دولت و ملت مصداق همدلی و همزبانی است بنابراین نباید بین دولت و ملت جدایی ایجاد کرد.
وی تاکید کرد: انتقاد و جبهه گرفتن دو مساله متفاوت است با این وجود افرادی که انتظار بالایی از دولت دارند باید با دولت تعامل داشته باشند.
وی ۱۴ خرداد را یوم الله دانست و گفت: بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام(ره) به عنوان یوم ‎الله‏‎ در سراسر دنیا مورد تجلیل و تکریم است.
امام جمعه همدان افزود: سخنان مقام معظم رهبری در جمع عزداران و شیفتگام امام راحل فصل‌ الخطاب برای تمامی سلایق و گروهها است.
آیت الله طه محمدی با عنوان اینکه جامعیت امام(ره) برای مردم جا نیفتاده است تاکید کرد: در جامعه منهای دین و ارزشهای اسلامی ظالمان رهبری امت را عهده دار می شوند.
وی افزود: در توصیف بنیانگذار کبیر انقلاب می توان بیان کرد جامعیتی که خداوند به ایشان بخشیده در تاریخ بی ‌نظیر است چون ایشان در عرصه های مختلف شامل ایمان، عرفان، تفسیر، فقه و سیاست و دیگر مسایل برجسته هستند.
آیت الله محمدی با انتقاد از تحجر در جامعه اظهار کرد: تحجر بیش از توطئه های آمریکا و شوروی سابق بر امام راحل فشار وارد کرد.
۷۵۲۶/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس