تاریخ انتشار: ۱۰ خرد ۱۳۹۵

– امام جمعه شهرستان ملکان گفت: نظام تعلیم و تربیت اساس پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور است و بر این اساس باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
حجت الاسلام حافظ زمانی روز دوشنبه در جمع کارکنان آموزش و پرورش ملکان، افزود: با توجه به اینکه درصد بالایی از جمعیت کشور را نسل جوان تشکیل می دهد، تعلیم و تربیت صحیح نسل جوان و نهادینه کردن فرهنگ های متعالی دینی و ملی در این قشر نقش بسزایی در رشد و توسعه کشور خواهد داشت.
وی اظهار کرد: فرهنگیان به دلیل ارتباط نزدیک با دانش آموزان و نسل جوان از امتیاز ویژه ای برای تعلیم و تربیت و در کنار آن نهادینه کردن باورها و اعتقادات دینی و ملی در میان جوانان برخوردارند و این مساله مسئولیت آنان را سنگین تر خواهد کرد.
فرماندار ملکان نیز در این دیدار، گفت: شناخت وظیفه معلمی و چگونگی تعلیم و تربیت صحیح دانش آموزان از مهمترین اصول فعالیت در آموزش و پرورش است زیرا ایجاد ارتباط مناسب با دانش آموزان و هدایت صحیح آنان نیازمند تعامل دوجانبه بین معلمان و دانش آموزان است.
جهانگیر اسکندرزاده افزود: انگیزه، اراده و برنامه ریزی از اصول اساسی دستیابی به اهداف عالی تربیتی در نسل جوان است و مدیران و مسئولان آموزشی باید با خدمت صادقانه و عدالت محوری از توان و تخصص موجود به بهترین نحو ممکن در ارتقای سطح تعلیم و تعلم نسل جوان بهره برند.
وی اظهار کرد: شناخت مشکلات موجود و تشخیص راه حل صحیح رفع آنها، دو رکن اساسی جهت بهسازی فضای آموزشی هستند که با توجه به اهمیت ویژه تربیت نسل جوان، دستگاه های دولتی باید با تعامل و همکاری مضاعف تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند.
شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در ۱۵۵کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۷۲۲۸/۳۰۳۸/۶۱۸۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس