تاریخ انتشار: ۱۶ خرد ۱۳۹۵

– امام جمعه شهرستان خوی گفت: بخش مهمی از مشکلات امروزی جهان اسلام به خاطر غفلت از سیره عملی معصومین(ع) است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری روز یکشنبه و در آستانه ماه مبارک رمضان در جمع روحانیان و مبلغان شهرستان خوی اظهار کرد: با توجه به موضوع بیداری اسلامی و توطئه های پیچیده استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی علیه وحدت و یکپارچگی جهان اسلام امروز رسالت روحانیت به برکت انقلاب اسلامی و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی مضاعف شده و دایره گسترده ای پیدا کرده است.
وی با اشاره به این که حدیث ثقلین و سیره عملی معصومین(ع) مورد غفلت قرار گرفته و بخش مهمی از معضلات و مشکلات امروزی جهان اسلام از این موضوع ناشی می شود، افزود: حدیث ثقلین از جمله آخرین وصایای پیامبر بزرگوار اسلام است که در صورت تمسک به آن و تبیین موضوعات مربوطه جهان اسلام بیمه می شود.
امام جمعه خوی همچنین اضافه کرد: در برخورد با حوادث و اتفاقات مهم، تمسک به سیره اهل بیت(ع) می تواند ما را از افراط و تفریط و انحرافات محافظت کند.
حجت الاسلام شکوری در ادامه گفت: امروز اگر سخنرانی ها و تبلیغات مستند و مستدل و توأم با مطالعه و دقت لازم و در عین حال کوتاه نباشد، سخنران جذابیت و اقبال مردم را از دست داده و منزوی خواهد شد و این مساله در شأن یک روحانی در شرایط فعلی نیست.
وی اظهار کرد: در طول سالیان اخیر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انقلابی را در ارتباطات و تحولات روزمره بشر به وجود آورده است و با توجه به اینکه سرنخ این فضاها و شبکه ها در دست استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل قرار گرفته، همه ملل جهان نگران هستند و هر روز هم به تعداد آن ها اضافه می شود و در چنین عصر و شرایطی تسلط بر فضای مجازی و شناخت شگردهای شبکه های اجتماعی از اولویت ویژه برخوردار است.
وی تبیلغ و ترویج فساد و بی بند و باری، سرقت اطلاعات کاربران، فعالیت های جاسوسی، تحریک کاربران علیه حکومت ها، تهاجم به ارزش های جوامع، تبلیغ تمرد و نافرمانی مدنی، توهین به مقدسات مردم، قبح زدایی از منکرات و ایجاد اعتیاد به فضای مجازی در جوانان را از جمله اهداف شوم این قبیل شبکه ها برشمرد.
رئیس حوزه های علمیه خوی گفت: موضوع فضای مجازی به قدری اهمیت دارد که مقام معظم رهبری شورای عالی فضای مجازی را راه اندازی فرمودند که ارکان نظام و تعداد زیادی از مسئولان و شخصیت های برجسته علمی و سیاسی عضو آن هستند.
امام جمعه خوی همچنین گفت: با توجه به اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن است، ضرورت دارد در حد وسع و توان ولو با بهره گیری از تفاسیر ساده و آسان به تفسیر آیات قرآن بپردازید چرا که لازم است مردم با مفاهیم و ارزش های قرآنی آشنا شوند.
به گزارش ایرنا، در بیش از ۴۰۰ مسجد شهری و روستایی شهرستان خوی در ماه مبارک رمضان علاوه بر اقامه نماز، برنامه های فرهنگی از قبیل آموزش قرآن و احکام بر پا می شود.
۷۱۲۸/۱۹۰۵

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس