تاریخ انتشار: ۲۲ ارد ۱۳۹۵

– نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر گفت: برنامه ریزیهای مسئولان مطابق اندیشه های دانش بنیان و فوق روز نیست طوریکه این استان در حوزه سلامت ۲۰ سال عقب است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه درهمایش تجلیل از خیرین عرصه سلامت و سازمانهای فعال مردم نهاد افزود: براساس استانداردها و مطابق جمعیت یک میلیون و ۷۰ هزار نفری استان بوشهر باید یکهزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی دراین استان وجود داشته باشد که در زمان حاضر تنها ۹۰۰ تخت موجود است و در حدود ۵۰درصد کمبود داریم.
وی اضافه کرد: استان بوشهر با توجه به استعدادها و ظرفیتهایی که دارد می تواند مرکز توریسم پزشکی در خاورمیانه باشد که رسیدن به این نقطه نیازمند نگاه راهبردی است.
امام جمعه بوشهر ادامه داد: این استان زمانی پیشرفت می کند که ازهم اکنون برای آینده برنامه ریزی داشته باشیم.
وی همچنین بر تهیه و تدوین سند چشم انداز سلامت استان بوشهر درافق ۲۰ ساله تاکید کرد و گفت: استان بوشهر در معرض فوق صنعتی شدن قرار دارد که در این ارتباط ایجاد و راه اندازی بیمارستانهای تخصصی ضروری است.
امام جمعه بوشهر افزود: خیران درعرصه سلامت علاوه برتامین امکانات و زیرساختها باید در زمینه تولید منابع انسانی کارآمد و متخصص نیز پیشگام باشند.
وی یادآور شد: در زمان حاضر دو بیمارستان استان بوشهر (فاطمه زهرا (س) در بوشهر و ۱۷ شهریور برازجان دچار آسیب شده و اگر بازسازی آنها همانند گذشته باشد بازهم دچار آسیب می شوند به همین دلیل با برنامه ریزی و مطابق با استانداردهای روز بویژه در حوزه سلامت باید گام برداشت.
وی یادآورشد: امنیت و سلامت دو مقوله زیربنایی و استراتژیک است که کشورها باید برای پیشرفت به آنها توجه ویژه داشته باشند.
صفایی بوشهری گفت: کشورهایی که دارای اندیشه بلند توسعه هستند در زمینه تحقق امنیت و نهادینه کردن توسعه سلامت برنامه ریزی و مدیریت فوق روز دارند.
وی اضافه کرد: به همین دلیل در متنهای فاخر دینی نسبت به مقوله سلامت تاکید شده و بعنوان یک موضوع مهم دانش بنیان و فوق العاده مطرح است.
صفایی بوشهری افزود: اگر امنیت نباشد سیل ناامنی همه جا را می گیرد و اگر در حوزه سلامت نیز برنامه ریزی دقیق و دانش بنیان نباشد بیماریها به شکل وسیع در جامعه شایع می شوند.
در این آئین از خیران عرصه سلامت و سازمانهای مردم نهاد فعال در این بخش تجلیل شد.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس