تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: تفکیک جنسیتی با توجه به تعدد دانشگاه ها امکان پذیر است و نیاز به همکاری مسوولان دارد.

به گزارش “گذارخبر”  آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان افزود: تفکیک جنسیتی یکی از مسائل مورد نیاز جامعه اسلامی است که باید مسوولان دانشگاه های سراسر کشور نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

وی بیان کرد: همان گونه که در مدارس تفکیک جنسیت وجود دارد این موضوع در دانشگاه ها نیز باید انجام شود که در افزایش یادگیری و آسیبهای اجتماعی ناشی از این موضوع موثر است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به وضعیت نامطلوب ازدواج و طلاق، تغییر سبک زندگی، تجمل گرایی و عدم توجه به اشتغال پسرها که از موانع بر سر راه ازدواج است گفت: باید این موانع برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه اولویت اشتغال باید به پسرها داده شود تصریح کرد: اگر زمینه اشتغال پسرها فراهم شود بستر برای ازدواج و تشکیل خانواده نیز فراهم می شود و شاهد افزایش ازدواج در جامعه خواهیم بود.

وی یادآوری کرد: در بعضی از زمینه های شغلی مانند تدریس در مدارس، دانشگاهها و پزشکی نیاز به استفاده از زنان وجود دارد اما در بعضی از شغل ها ضرورتی برای فعالیت خانم ها نیست.

وی بر همکاری روحانیون در بیان مشکلات ناشی از طلاق و تاکید بر تسهیل ازدواج اشاره کرد و گفت: تبعات ناشی از طلاق و سخت گیری در ازدواج باید برای مردم تبیین و تشریح شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس