تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت خارجه امارات متحده عربی همچنان اصرار دارد که کشتیِ منهدم‌شده در سواحل یمن توسط «انصارالله»، نظامی بوده است. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه امارات، روز سه‌شنبه اعلام کرد، حمله چند روز گذشته یگان موشکی ارتش یمن (وابسته به انصارالله)، به یک کشتی ترابری این کشور که در اجاره ارتش […]

[ad_1]

وزارت خارجه امارات متحده عربی همچنان اصرار دارد که کشتیِ منهدم‌شده در سواحل یمن توسط «انصارالله»، نظامی بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه امارات، روز سه‌شنبه اعلام کرد، حمله چند روز گذشته یگان موشکی ارتش یمن (وابسته به انصارالله)، به یک کشتی ترابری این کشور که در اجاره ارتش بوده در «آب‌راهی بین‌المللی» صورت گرفته و «یک اقدام تروریستی بود».


وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای در این مورد گفته است «هدف قرار دادن یک کشتی غیرنظامی در آب‌راهی بین‌المللی، پیامدهایی جدی برای آزادی کشتی‌رانی دارد و یک اقدام تروریستی بود».


در حالی‌که پیش از این، «فرحان حق» سخنگوی سازمان ملل با رد ادعای امارات درباره انهدام کشتیِ غیرنظامی در سواحل یمن، تأکید کرد این کشتی، نظامی بوده است.


حمله‌ای که از آن سخن رفته در آخر بامداد شنبه گذشته، در اطراف ساحل یمن، نزدیک «باب‌المندب» صورت گرفت که در پی آن ۲۲ تفنگدار دریایی امارات کشته شدند.


باب‌المندب تنگه‌ای‌ست در جنوب دریای سرخ و از نظر کشتی‌رانی بین‌المللی، آبراهی با اهمیت استراتژیک بالا به شمار می‌رود. این تنگه در کرانه خلیج عدن قرار دارد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس