تاریخ انتشار: ۲۸ فرو ۱۳۹۶

[ad_1] ورزش سه: دربی شمال آلمان ملقب به Nordderby در حالی با برتری وردربرمن مقابل رقیب سنتی اش به پایان رسید که این برد رکورد خارق العاده ای برای مربی جوان ایرانی برمن ها به ثبت رساند. در میان تمام دربی های فوتبال آلمان رویارویی وردربرمن با هامبورگ به عنوان دو باشگاه پرطرفدار شمال این […]

[ad_1]

ورزش سه: دربی شمال آلمان ملقب به Nordderby در حالی با برتری وردربرمن مقابل رقیب سنتی اش به پایان رسید که این برد رکورد خارق العاده ای برای مربی جوان ایرانی برمن ها به ثبت رساند. در میان تمام دربی های فوتبال آلمان رویارویی وردربرمن با هامبورگ به عنوان دو باشگاه پرطرفدار شمال این کشور جذابیت و حساسیت های خاصی دارد از همین رو مصاف دو غول باشگاهی در شمال آلمان همواره در تیررس اخبار و رسانه ها قرار می گیرد به خصوص که برتری در این مصاف برای طرفداران هر دو تیم کمتر از قهرمانی بوندس لیگا ارزش ندارد.

در فاصله یک هفته از اتفاقات رخ داده در شهر دورتموند که منجر به تعویق ۲۴ ساعته بازی بورسیا با موناکو در لیگ قهرمانان اروپا شد یک حادثه تلخ دیگر Nordderby را تحت الشعاع خود قرار داد تا جایی که با واکنش سریع باشگاه برمن و سران این باشگاه مواجه شد. حمله عده ای از تماشاگران تیفوسی وردر به اتوبوس حامل بازیکنان هامبورگ با گوله های رنگی و همچنین اشیاء تیز باعث شد تا اعتبار باشگاه وردربرمن با خدشه روبرو شود.

الکساندر نوری؛ افسانه مرد بی مهار

فرانک بائومن مدیرورزشی به همراه آلسکاندر نوری سرمربی وردربرمن با انتقاد از این حرکت و محکوم کردن آن در گفتگو با رسانه ها اعلام کردند به شدت با این رفتارها خصوصا یک هفته بعد از اتفاقاتی که برای اتوبوس دورتموند رخ داد، مخالف هستند و شدیدا آن را محکوم و از باشگاه هامبورگ و طرفدارانش عذرخواهی می کنند. نوری در همین ارتباط گفت:«رقابت همیشه برای داخل زمین است آن هم برای ۹۰ دقیقه و نه بیشتر اما پس از آن زندگی ادامه دارد و همه باید در کنار هم دوستانه رفتار کنند نه خشونت بار».

وردربرمن در حالی گام به Nordderby گذاشت که سال ها از آخرین بردش مقابل رقیب دیرینه می گذشت. بعد از هشت هفته رویایی شاگردان آلکساندر نوری با رویای نزدیک شدن به لیگ اروپا به مصاف حریف بحران زده خود رفتند اما در همان آغاز بازی با شوک بزرگی روبرو شدندو از مهمان خود عقب افتادند. اتفاقی که باعث شد تا میزبان حاکم توپ و میدان شده و در نهایت با زدن دو گل در نیمه اول و دوم طعم برد در Nordderby را دوباره بچشد. نتیجه ای که باعث شد تا سرمربی ۳۷ ساله ایرانی برای اولین بار در تاریخ باشگاه در ۹ بازی متوالی شکست نخورد و با رسیدن به ۲۳ امتیاز میانگین امتیاز رویایی را به ثبت رسانده و نامش را در تاریخ باشگاه ثبت کند.

الکساندر نوری؛ افسانه مرد بی مهار

سایت MOPO آلمان در تمجید از آلکساندر نوری نوشت:« ۹ بازی شکست ناپذیری و کسب ۷ برد و دو تساوی با ۲۳ امتیاز باعث شد تا مربی جوان ایرانی به دست آورد بزرگی روی نیمکت تیمش برسد. رکوردی که تاکنون توسط هیچ مربی در تاریخ این باشگاه ثبت نشده است. حتی توماس شاف چهره افسانه ای این باشگاه با وجود رسیدن به قهرمانی در سال ۲۰۰۴ نتوانست چنین آماری از خود برجای بگذارد». این نتایج در حالی برای برمن ها به ثبت رسید و آنها را تا جایگاه هشتم بالا کشید که در ابتدای فصل یکی از دو کاندیدای اصلی سقوط قلمداد می شدند اما حالا تنها دو امتیاز با رویای اروپایی شدن فاصله دارند.

الکساندر نوری؛ افسانه مرد بی مهار

الکساندر نوری مربی ۳۷ ساله ایرانی وردربرمن حالا به یکی از چهره های کاریزماتیک و محبوب رسانه های المانی و همچنین طرفداران این باشگاه تبدیل شده است. این مربی بعد از Nordderby در گفتگوی مطبوعاتی با اشاره به این که از برد تیمش اطمینان داشت، افزود:« همواره دربی ها در تمام نقاط دنیا شرایط خاص خود را دارد از همین رو می دانستیم با آرامش و صبوری می توانیم به آن چه می خواهیم برسیم که خوشبختانه بعد از شوک اول آرامش مان را از دست ندادیم و قدم به قدم برای رسیدن به هدف پیش رفتیم». نتایج درخشان این مربی جوان باعث شد تا نوری به یکی از کاندیداهای دریافت عنوان بهترین مربی آلمان در یک ماه گذشته تبدیل شود و مورد توجه شبکه های معتبر ورزشی قرار بگیرد تا جایی که توئیتر رسمی باشگاه از حضور این مربی در شبکه تلویزیونی NRD SPORT خبر داد و نوشت طرفداران برمن می توانند امشب از ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه به وقت محلی شاهد صحبت های مرد موفق نیمکت رهبری تیم شان باشند.

الکساندر نوری؛ افسانه مرد بی مهار

وردربرمن در حالی با برتری برابر هامبورگ در Nordderby امتیازات خود را به ۳۹ رساند که تنها دو امتیاز با سهمیه لیگ اروپا فاصله دارد. این تیم هفته آینده مهمان اینگول اشتات انتهای جدولی است و در صورت ادامه روند خوب هفته های گذشته می تواند برای اولین بار در این فصل ایستادن در جمع شش تیم بالای جدول را تجربه کند. جایگاهی که خوش بین ترین طرفدار و کارشناس فوتبال آلمان با حضور مربی جوان و کم تجربه تصورش را نمی کرد اما جادوی ایرانی حالا آنها را در مسیر رسیدن به یکی از بزرگ ترین آرزوهای شان قرار داده است.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس