تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴

سهم زنان در مجلس دهم باید از حالت نمایشی به حضور واقعی و اثرگذار تبدیل شود تا جایی که ۳۰ درصد کرسی های مجلس را به خود اختصاص دهند.

به گزارش ایرنا ، الهه کولایی روز شنبه در همایش انتخاب دهم دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران افزود: زنان در تمام دوره های مجلس کمتر از پنج درصد اعضای مجلس را به خود اختصاص داده اند ؛ مجموعه اصلاح طلبان در نظر دارند تا برای رفع این نقیصه تاریخی و کاهش محرومیت زنان شرایط مناسب تری را برای اثرگذاری بانوان در مجلس ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: در آغاز دهه ۷۰ به دلیل تحولات اجتماعی و اقتصادی که در پایان جنگ صورت گرفت جلوه تقاضاهای مردمی را در اصلاحات دیدیم که موج جدیدی از دموکراتیک سازی در جامعه ایران بود.
وی عنوان کرد: اصلاحات دهه ۷۰ به مانند انقلاب اسلامی ۵۷ تاثیر زیادی در منطقه غرب آسیا داشت. نمایندگان و دولت دینی تحت عنوان اصلاحات تداوم آرمان های انقلاب اسلامی را پیگیر شدند تا حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را رقم بزنند.
عضو شورای هماهنگی انتخاباتی اصلاح طلبان ادامه داد: اگر در سال ۸۴ ملاحظاتی صورت می گرفت تا شکاف و چند پارگی و چند نامزدی پیش نیاید، اصلاح طلبان مانند سال ۹۲ نتیجه مطلوب می گرفتند.
کولایی تاکید کرد: در آستانه انتخابات مجلس دهم نهادهایی بین اصلاح طلبان از طیف های مختلف برای ایجاد وفاق و اجماع تشکیل شده است تا تجربه شیرین سال ۹۲ تکرار شود

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس