تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۴
روحانی برنده اصلی حل‌و‌فصل پرونده هسته‌ای ایران;

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با در دست داشتن توافق نهایی هسته ای با ۶ قدرت جهانی، دستور برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی مستقیم را به دولت خود داد.

به گزارش گذارنیوز  المانیتور در گزارشی به رفتارهای دولت و مخالفان پس از توافق اشاره کرده و می نویسد: رئیس جمهوری ایران از شرکت های داخلی در این کشور خواست تا از این فرصت بی سابقه برای تقویت تولید و بازار صادرات استفاده کنند، سیاستی که مقامات تهران امیدوارند به رشد سریع اقتصادی منجر شود و به بالاتر از ۸ درصد در سال ۲۰۲۱ برسد.

در میان بازیگران سیاسی بی شمار ایران اما ، رئیس جمهور میانه رو ایران برنده اصلی بهترین حل و فصل عملی مناقشه هسته ای ایران در کمترین زمان است، وی در کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۳ وعده مهار تورم در این کشور را داد که به بالاتر از ۴۰ درصد در اکتبر سال ۲۰۱۳ رسیده بود را داد، وی همچنین وعده حل و فصل مناقشه بر سر پرونده هسته ای ایران و برداشته شدن تحریم ها را نیز مطرح کرد که این کشور را به سمت جنگ سوق می داد.

روحانی اکنون به این وعده های خود عمل کرده است و خجالت آور نیست که اگر شفاف شود.

دستاورد اخیر روحانی وی را در ایران محبوب تر خواهد کرد و اهرم قوی تری برای چانه زنی های سیاسی با رقبای سرسخت، از جمله بازندگان سیاسی در عرصه توافق تاریخی به وی خواهد داد.

محافظه کاران اما با آگاهی از عواقب احتمالی موفقیت روحانی، انتقاد و تخریب دستاوردهای سیاست خارجی دولت را آغاز کرده اند، دستاوردهایی که به زعم آنها می تواند ابزاری تاثیر گذار در دست میانه ورها برای بسیج افکار عمومی در انتخابات های پیش روی این کشور باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس