تاریخ انتشار: ۲۰ فرو ۱۳۹۵

معاون صدام که پیش از این خبر کشته شدنش پخش شده، در پیامی ویدئویی از اعراب خواسته که تحت پرچم عربستان علیه ایران متحد شوند.

به گزارش “گذارنیوز”  شبکه خبری العربیه چند روز مانده به سالگرد انتشار خبر کشته شدن «عزت الدوری» معاون صدام حسین معدوم، ویدئویی جدید از وی منتشر کرده که در آن، از آمریکا خواسته شده در برابر نفوذ ایران در عراق، ایستادگی کند.

بر اساس این گزارش، الدوری در پیام ویدئویی خود که زمان دقیق ضبط آن مشخص نیست گفته: «از نظر ما مسئولیت هر آنچه در عراق از جانب ایران و عواملش و شبه‌نظامیان اتفاق می‌افتد، بر گردن آمریکا است.»

وی در ادامه این ویدئوی یک دقیقه و ۴۶ ثانیه‌ای گفته: «اگر (آمریکا) برای نجات عراق و مردمانش از استیلا، کنترل و اشغال ایران حرکتی نکند و بر خونریزی‌ها، تخریب‌ها و تغییر ساختار جمعیتی عراق نقطه پایانی نگذارد، آنگاه این ملت عراق خواهند بود که باید ایستادگی کنند.»

عزت‌الدوری برای سران کشورهای عربی هم پیغامی داشته و از آنها خواسته برای مقابله با ایران به ائتلاف تحت رهبری عربستان بپیوندند. معاون صدام معدوم از انقلابیون یمن هم خواسته که به قطعنامه‌های سازمان ملل پایبند بمانند.

در زمان انتشار گزارش کشته شدن عزت‌الدوری، طرفدران حزب منحله بعث با تکیه بر حاضر نبودن نزدیکان این فرد و انجام نگرفتن آزمایش DNA، خبر کشته شدن الدوری را تکذیب می‌کردند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس