تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، کشورش به خاطر گروه‌های تروریستی، علاوه بر تلفات انسانی متحمل حدود ۳۵ میلیارد دلار خسارت مالی شده است. به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز شنبه در سخنانی ضمن اشاره به پیروزی‌های روزانه نیروهای مشترک عراقی در میادین نبرد علیه تروریست‌ها، متذکر شد، مقدمات آغاز […]

[ad_1]

نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، کشورش به خاطر گروه‌های تروریستی، علاوه بر تلفات انسانی متحمل حدود ۳۵ میلیارد دلار خسارت مالی شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز شنبه در سخنانی ضمن اشاره به پیروزی‌های روزانه نیروهای مشترک عراقی در میادین نبرد علیه تروریست‌ها، متذکر شد، مقدمات آغاز عملیات آزادسازی «موصل» بی‌وقفه جریان دارد.


وی همچنین به زیان وارده به عراق در اثر حضور گروه‌های تروریستی در این کشور اشاره کرد و گفت: عراق به خاطر داعش ۳۵ میلیارد دلار زیان دیده است.


نخست‌وزیر عراق تصریح کرد، تجاوز داعش همچنین تاثیری منفی بر میدان‌های نفتی در شمال این کشور داشته است.


 


وی با بیان اینکه احتمال می‌رود قیمت نفت تا سال ۲۰۲۰همچنان در سطح پایین بماند، تصریح کرد، دولت عراق باید سیاست کاهش هزینه‌های دولتی را در پیش بگیرد؛ زیرا عراق به درآمد نفتی وابسته است و کاهش قیمت نفت باعث ایجاد بحران در بودجه این کشور و نیز پرداخت حقوق کارمندان دولتی شده است.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس