تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ارتش عراق با پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکایی موفق شد مرکز شهر استراتژیک الشرقاط را از گروه تروریستی داعش بازپس بگیرد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ارتش عراق با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا روز پنجشنبه اول مهر موفق شد مرکز شهر استراتژیک الشرقاط را از گروه تروریستی داعش بازپس بگیرد. […]

[ad_1]

ارتش عراق با پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکایی موفق شد مرکز شهر استراتژیک الشرقاط را از گروه تروریستی داعش بازپس بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ارتش عراق با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا روز پنجشنبه اول مهر موفق شد مرکز شهر استراتژیک الشرقاط را از گروه تروریستی داعش بازپس بگیرد.


این پیروزی گامی به جلو در مسیر آماده سازی برای آغاز عملیات باز پس‌گیری شهر موصل از تصرف گروه داعش به شمار می‌آید.

 یک منبع در فرماندهی عملیات صلاح الدین که بر عملیات نظامی در منطقه نظارت دارد، گفت که نیروهای ارتش با پشتیبانی ارتش محلی و جنگجویان عشایر سنی، موفق شدند ساختمان شهرداری و بیمارستان مرکزی را آزاد کنند و درگیری‌ها با عناصر داعش همچنان ادامه دارد.

الشرقاط در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب موصل در ساحل رود دجله قرار دارد و نیروهای عراقی به همراه نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) آن را محاصره می‌کنند.

با توجه به نزدیکی الشرقاط به خطوط امدادی نیروهای عراقی که به پایگاه هوایی «القیاره» می‌رسد، پایگاهی که به عنوان مرکز لجستیک برای عملیات موصل به شمار می‌آید، این شهر از اهمیت استراتژیک بسیاری برخوردار است. این در حالی است که آزمایش‌ها برای اطمینان درباره این‌که آیا تروریست‌های داعشی در حمله موشکی‌شان به چند صدمتری نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه القیاره، از اسلحه شیمیایی استفاده کرده‌اند یا نه، ادامه دارد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس