تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی شورای نگهبان گفت: آنچه در این رای گیری الکترونیکی مهم است موضوع احراز هویت رای دهندگان و اخذ آرا است که نیازمند تبیین بیشتری است. به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی کدخدایی امروز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ۹۵ در کانال تلگرام خود نوشت: امروزه آنچه از آن به عنوان انتخابات الکترونیک یاد می‌شود و […]

[ad_1]

سخنگوی شورای نگهبان گفت: آنچه در این رای گیری الکترونیکی مهم است موضوع احراز هویت رای دهندگان و اخذ آرا است که نیازمند تبیین بیشتری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی کدخدایی امروز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ۹۵ در کانال تلگرام خود نوشت:

امروزه آنچه از آن به عنوان انتخابات الکترونیک یاد می‌شود و در کشورهایی مانند برزیل، هند و فلیپین اجرا می‌گردد در دو مفهوم به کار می‌رود: اول انتخابات به وسیله دستگاه‌ها و ماشین‌هایی که وظیفه اخذ آرا، شمارش و تجمیع آرا را بر عهده دارند و دوم علاوه بر انجام این مراحل، اخذ رای اینترنتی یا (e-voting) را نیز انجام می‌دهند.


آنچه در کشور عزیز ما قرار است انجام پذیرد مرتبه اول یعنی انتخابات الکترونیک به مفهوم اخذ، شمارش و تجمیع آرا به وسیله دستگاه‌های الکترونیک است که مرحله آخر آن از سال‌های ۸۰ به بعد در شورای نگهبان انجام شده است. مرحله تجمیع آرا به دلیل اینکه امری است تخصصی و محدود به زمان خاصی نیست می‌تواند با دقت انجام پذیرد و در این مرحله رای دهندگان وظیفه‌ای بر عهده ندارند. آنچه در این روش مهم است موضوع احراز هویت رای دهندگان و اخذ آرا می‌باشد که نیازمند تبیین بیشتری است و در روزهای آتی پیرامون آن بیشتر سخن خواهیم گفت.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس