تاریخ انتشار: ۱۲ آبا ۱۳۹۴

شبکه خبری الجزیره خبر داد که ارتش آزاد سوریه هرگونه ارائه اطلاعات به جنگنده‌های سوری برای هدف قرار دادن مواضع داعش را رد کرد.

به گزارش “گذارخبر”  ساعتی پیش خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که ارتش روسیه به کمک اطلاعاتی که توسط مخالفان سوری دریافت کرده اهدافی را در داخل سوریه بمباران کرد.

نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که مخالفان سوری به توافقی درباره اقدام مشترک علیه تروریست‌ها دست یافته‌اند.

نیروی هوایی روسیه اضافه کرد که بر اساس اطلاعات دریافتی از مخالفان، ۲۴ هدف توسط جنگنده‌های روسی بمباران شدند.

پیش از آن نیز “آندری کارتاپولوف” مدیر عملیات اصلی ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات علیه تروریست‌ها در سوریه از ۳۰ سپتامبر ۱۶۳۱ سورتی پرواز انجام داده که طی آن ۲۰۸۴ هدف گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره در سوریه را مورد هدف قرار داده است.

وی افزود: جنگنده‌های روسی از ۳۰ سپتامبر تا کنون ۲۸۷ مرکز فرماندهی تروریست‌ها، ۱۵۵ مرکز ذخیره سوخت و مهمات و ۵۲ پایگاه آموزش تروریست‌ها و ۴۰ کارگاه ساخت راکت و مین های زمینی را نابود کرده است.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های روسی و آمریکایی مانور مشترکی را برای جلوگیری از برخورد در حریم هوایی سوریه انجام می‌دهند.

همچنین خبرگزاری روسی اینترفاکس اعلام کرد که مسکو و اسرائیل همواره یکدیگر را در جریان عملیات هوایی در سوریه قرار می‌دهند.

جنگنده‌های روسیه که طی روزهای اخیر عملیات گسترده‌ای را علیه گروه تروریستی داعش در سوریه انجام می‌دهند تنها طی دو روز گذشته در ۱۳۱ عملیات سورتی ۲۳۷ موضع داعش را هدف حملات خود قرار داده‌اند.

حملات روسیه درحالی در سوریه ادامه دارد که از زمانی که روسیه حملات هوایی خود علیه مواضع تروریست ها در سوریه را آغاز کرده، حملات هوایی ائتلاف آمریکایی در سوریه کاهش داشته است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس