تاریخ انتشار: ۱۴ بهم ۱۳۹۴

گوگل با به کارگیری ابتکاری عجیب می‌کوشد کاربران اینترنتی را از پیوستن به گروه تروریستی داعش منصرف کند.

به نقل از گیزمودو؛ شرکت‌های اینترنتی هرکدام به نوعی تلاش می‌کنند اقداماتی علیه گروه تروریستی داعش انجام دهند. در جدیدترین مورد، شرکت گوگل دست به ابتکار عمل جالبی زده است بطوریکه اگر کاربر در موتور جستجوی گوگل “چگونگی پیوستن به داعش” را تایپ کند، گوگل لینک‌هایی ضد داعش به کاربر ارائه می‌دهد تا وی را از پیوستن به این گروه تروریستی منصرف کند.
“آنتونی هاوس،” مدیر اجرایی گوگل، در این باره گفت: گوگل دو برنامه خودکار بر روی موتور جستجوی خود نصب کرده است که ماهیتی ضد داعش و اعمال افراطی دارد. این دو برنامه نسبت به واژه داعش و متونی که در آنها صحبتی از افراط‌گرایی به میان آمده است، حساسیت نشان می‌دهند.
یکی از برنامه‌های یاد شده مسئول شناسایی متن‌های مرتبط با داعش و یا حامیان آن است. برنامه دیگر مسئول ارائه نتایج جستجو با مضمون ضد داعش به کاربرانی است که در گوگل چگونگی ملحق شدن به این گروه تروریستی را جستجو کرده‌اند.
قرار نیست تمام متنونی که در آنها به نوعی از داعش نام برده شده است، مورد رصد گوگل قرار بگیرد؛ بلکه این موتور جتسجو فقط بر روی تبلیغات جذب نیرو حساسیت نشان می‌دهد. این طرح گوگل با انتقادهای فراوانی روبرو شده است زیرا واقعا مشخص نیست برنامه‌های ضد داعش گوگل بر روی چه واژه‌هایی حساسیت نشان می‌دهند. گوگل اعلام کرد کاربری که عبارت “پیوستن به داعش” را جستجو کند با لینک‌های ضد داعشی و توضیح اعمال غیرانسانی این گروه مواجه می‌شود؛ اما آیا اگر کاربری عبارات “نوجوانان داعشی” و یا “داعش خوب است” را جستجو کند، باز هم به لینک‌های مذکور ارجاع داده می‌شود؟
باوجود برخی نواقص در طرح جدید گوگل؛ این شرکت اینترنتی بر استفاده از برنامه‌های ضد اعمال تروریستی خود اصرار می‌ورزد.
اقدام مبتکرانه گوگل در منصرف کردن کاربران از پیوستن به داعش+ عکس

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس