تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تمامی زوج های نابارور در کشور می توانند در بحث هزینه های خود از پوشش طرح تحول سلامت بهرمند شوند. ۸۵ درصد تعرفه دولتی خدمات ناباروری برای همه زوج های نابارور در نظر گرفته شده است و این افراد با رعایت دستورالعمل و جنبه های طبی و تخصصی لازم […]

[ad_1]

شیردهی به نوزادان

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تمامی زوج های نابارور در کشور می توانند در بحث هزینه های خود از پوشش طرح تحول سلامت بهرمند شوند. ۸۵ درصد تعرفه دولتی خدمات ناباروری برای همه زوج های نابارور در نظر گرفته شده است و این افراد با رعایت دستورالعمل و جنبه های طبی و تخصصی لازم می توانند از این امکانات استفاده کنند.

به گزارش ایسکانیوز نشست خبری معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت هفته دولت در وزارت بهداشت برگزار شد.

دکتر محمد اقاجانی درباره اقدامات جدید وزارت بهداشت در زمینه ناباروری گفت: در حدود ۲ میلیون زوج نابارور در ایران وجود دارد و از برنامه های مهم سیاست های کلان جمعیتی درمان این افراد است. تمامی زوج های نابارور در کشور می توانند در بحث هزینه های خود از پوشش طرح تحول سلامت بهرمند شوند. ۸۵ درصد تعرفه دولتی خدمات ناباروری برای همه زوج های نابارور در نظر گرفته شده است و این افراد با رعایت دستور العمل و جنبه های طبی و تخصصی لازم می توانند از این امکانات استفاده کنند.

او افزود: اعتبار اختصاص داده شده به این خدمات در حدود ۱۰۵ میلیارد تومان است و ۲ میلیون زوج نابارور در سراسرکشور می توانند با توجه به نیازهای درمان و ظرفیت مراکز از این خدمات استفاده کنند. در زمستان گذشته فقط بخشی از این زوج ها می توانستند از این خدمات استفاده کنند. امیدواریم بتوانیم این خدمات را تحت پوشش خدمات بیمه ای ارائه کنیم.

معاون درمان با اشاره به خدمات تخصصی در زمینه ناباروری گفت: برای مثال انجام ای وی اف در بخش دولتی یک میلیون و ۷۰۰ تومان هزینه دارد و وزارت بهداشت ۸۵ درصد هزینه ای وی اف را تحت پوشش قرار می دهد یعنی به ازای خدمات ای وی اف به زوج های نابارور یک میلیون و ۷۰۰ تومان یارانه اختصاص داده می شود و این افراد باید ۱۵ درصد هزینه باقی مانده را(در حدود ۳۰۰ هزار تومان) پرداخت کنند.

۲۰۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس