تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که ارقام رشد تولید ناخالص داخلی چین نشان از رشد اقتصاد این کشور دارد، اما برخی ناظران معتقدند این ارقام منعکس‌کننده وضعیت حقیقی اقتصاد کلان چین نیست. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فوربس، شاخصی که مسیر حرکت اقتصاد کلان چین را مورد سنجش قرار می‌دهد، نرخ رشد GDP سالانه این […]

[ad_1]


در حالی که ارقام رشد تولید ناخالص داخلی چین نشان از رشد اقتصاد این کشور دارد، اما برخی ناظران معتقدند این ارقام منعکس‌کننده وضعیت حقیقی اقتصاد کلان چین نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فوربس، شاخصی که مسیر حرکت اقتصاد کلان چین را مورد سنجش قرار می‌دهد، نرخ رشد GDP سالانه این کشور است؛ بدان معنا که اقتصاد در طول یک سال چند درصد رشد داشته است. در حالی که این نوع سنجش نمی‌تواند تصویری از آنچه در اقتصاد چین رخ می‌دهد را نشان دهد و اغلب به شدت مبالغه‌آمیز به نظر می‌رسد. 
در چند سال گذشته رشد GDP سالانه چین ثابت باقی مانده است. بنابراین رشد ۰٫۱ درصدی GDP در سال ۲۰۱۶ نیازمند تولید اقتصادی بیشتری نسبت به رشد ۰٫۱ درصدی در سال ۲۰۱۵ یا رشد یک درصدی در ۱۰- ۱۵ سال قبل بوده است.

در سال ۲۰۰۶، تولید ناخالص داخلی اسمی چین ۲٫۷ هزار میلیارد دلار بود. ۱۰ سال بعد، GDP به ۱۱ هزار میلیارد دلار رسید. اقتصاد چین هنوز در حال رشد سریع است و سال گذشته این کشور به تنهایی بیش از کل اقتصاد سوئد رشد کرده است.

نکته اصلی این است که نرخ رشد GDP سالانه چین هنوز ۶٫۷ درصد است. فرقی نمی‌کند که شما چگونه آن را نشان دهید، نرخ رشد سالانه ۶٫۷ درصدی دومین اقتصاد بزرگ دنیا هنوز حکفرماست.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس