تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴
به زودی هویت فراماسونرها فاش می‌شود;

فهرستی که زمانی شدیداً محرمانه بود و حاوی هویت دو میلیون فراماسونر در طول تاریخ است، بناست که به زودی به صورت آنلاین منتشر شود و گسترۀ نفوذ این سازمان را در طبقات بالای جامعه آشکار کند.

به گزارش “گذارخبر”  طبق گزارش روزنامۀ دیلی‌تلگراف، از اسکار واید و رودیارد کیپلینگ گرفته تا دوکِ ولینگتون و لرد کیچنر همگی فراماسون بوده‌اند.

همچنین ادعاهایی مطرح است که جک چاقوکش (قاتل مخوف عصر ویکتوریا) نیز آوازه‌خوانی فراماسون بوده که با اعمال نفوذ از پیگرد او جلوگیری شده است.

سایر اعضای این فهرست شامل سیاستمدارانی نظیر وینستون چرچیل، ادوارد هفتم، جورج ششم، ادوارد هشتم، کاوشگرانی نظیر ارنست شکلتون و کاپیتان رابرت فالکون اسکات، و دانشمندانی نظیر ادوارد جنر و الکساندر فلمینگ هستند. همچنین توماس تلفور (مهندس)، هری سلفریج (تاجر) و توماس برناردو (مصلح اجتماعی) نیز در این فهرست حضور دارند.

این فهرست بناست توسط شرکت تبارشناسی “انسِستری” به صورت آنلاین منتشر شود.

میریم سیلورمن، مدیر محتوای ارشد بخش انگلستان این شرکت به تلگراف گفته است: “ما خوشحالیم که می‌توانیم چشم‌اندازی آنلاین را نسبت به سازمان به نسبت ناشناس برای مردم فراهم کنیم.”

همزمان کتاب تازه‌ای از بروس رابینسون، کارگردان و فیلمنامه‌نویس منتشر شده و وی در این کتاب مدعی شده است که جک چاقوکش (Jack The Ripper)، خواننده‌ای به نام مایکل می‌بریک بوده است.

در این کتاب با نام “The All Love Jack: Busting the Ripper”، ادعا شده است که عناصری از مراسم‌های فراماسونی در قتلهای وی قابل مشاهده است. برای مثال، نماد یک جفت قطب‌نما در صورت یکی از قربانیان او کنده شده بود.

می‌بریک و برادرش جیمز، که او هم جز مظنونان است، هر دو فراماسون بودند. همچنین دو افسر ارشد پلیس، سه پزشک پلیس و دو پزشک قانونی نیز که مسئول این پرونده بوده هم فراماسون بوده‌اند. می‌بریک از اعضای “شورای عالی فراماسون‌ها” بوده است.

رابینسون به تلگراف چنین گفته است: “فراماسونری در انگلستان آن زمان مسری بود. همان زمانی که جک چاقوکش به قتلهایش دست می‌زد، از ۳۶۰ نمایندۀ محافظه‌کار حاضر در پارلمان، ۳۳۰ نفرشان فراماسون بوده‌اند. کلیت طبقۀ حاکم فراماسون بودند، از وارث تاج گرفته تا خود پادشاه. فراماسونری مد آن زمان بود.”

“بخشی از اساس اخلاقی فراماسونری این است که به هر وسیله‌ای بایست از اخوت محافظت کرد و این همان چیزی است که در آن زمان اتفاق افتاد. آنها از جک چاقوکش محافظت نمی‌کردند، بلکه از سیستمی که به خاطر جک چاقوکش تهدید می‌شد محافظت می‌کردند، و برای محافظت از سیستم مجبور به محافظت از او بودند و جک چاقوکش این موضوع را می‌دانست.”

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس