تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] – استاد فرانسوی تاریخ – در جدیدترین کتاب خود به نام “دکتر سعودی و آقای جهاد” موضوع تلاش عربستان برای گسترش تفکر وهابیت را مطرح کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از وبسایت پی سیتر، پیری کانسا در کتاب خود نوشت رژیم سعودی سالانه بیش از ۸ میلیارد یورو برای گسترش تفکر وهابیت هزینه […]

[ad_1]

– استاد فرانسوی تاریخ – در جدیدترین کتاب خود به نام “دکتر سعودی و آقای جهاد” موضوع تلاش عربستان برای گسترش تفکر وهابیت را مطرح کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از وبسایت پی سیتر، پیری کانسا در کتاب خود نوشت رژیم سعودی سالانه بیش از ۸ میلیارد یورو برای گسترش تفکر وهابیت هزینه می‌کند. این رقم ۳۲ برابر بودجه واتیکان برای گسترش تفکر مسیحیت است. بودجه واتیکان در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۲۴۵ میلیون یورو بود.

او در این کتاب خود از جزئیات روابط خاندان سعودی و خانواده الشیخ پرده برداشت. این کتاب با افشای پشت پرده اقدام رژیم سعودی و تفکرات مخرب وهابی این خاندان می‌نویسد: سعودی‌ها بزرگترین گروه جنگجویان خارجی را تشکیل داده‌اند. این گروه شامل بیش از ۵ هزار جنگجویی است که در جنگ علیه شوروی سابق در افغانستان مشارکت داشتند. همچنین ۱۵ نفر از ۱۹ تروریستی که حوادث ۱۱ سپتامبر را رقم زدند، سعودی بودند و ۱۱۵ نفر از ۶۱۱ زندانی گوانتانامو ملیت عربستانی دارند. گردانندگان خاندان سعودی از خانواده افراط‌ گرای الشیخ حمایت مالی می‌کنند. هر بار که رژیم سعودی به غرب امتیازی می‌دهد، باید به خانواده الشیخ نیز که پشت پرده حکومت قرار دارد، قدرتی بدهد.بیشتر بزرگان عربستان سعودی به خاندان الشیخ وابسته هستند که از نوادگان محمد بن عبدالوهاب، بنیانگذار فرقهٔ وهابیت می‌باشند. این بزرگان، با خانواده شاهی پیوند نزدیکی دارند.

پروفسور کانسا می‌افزاید: همینک سعودی‌ها با بیش از ۲۵۰۰ تروریست در صفوف داعش، با دولت سوریه در حال جنگ هستند. عربستان سعودی برای دهه‌ها منبع تبلیغات تفکر وهابیت به عنوان تفکری فرقه‌ای، زن ستیز، نژاد پرست و ضد اسلام‌ بوده است.

۳۰۴/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس