تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ‌وزیر آموزش و پرورش گفت: بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت گذشته ۸۲ درصد افزایش داشته است. ‌به گزارش خبرنگار ایسنا، علی اصغر فانی در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت […]

[ad_1]

‌وزیر آموزش و پرورش گفت: بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت گذشته ۸۲ درصد افزایش داشته است.

‌به گزارش خبرنگار ایسنا، علی اصغر فانی در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: بودجه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت گذشته ۸۲ درصد افزایش داشته که این افزایش بودجه با کاهش بودجه دولت و تحریم‌ها همزمان بوده است.

وی افزود: در دولت یازدهم در ۵۵ هزار مدرسه کشور ستاد اقامه نماز راه‌اندازی شده که از این تعداد در ۱۸ هزار مدرسه نیز روحانی به عنوان پیش نماز حضور یافته است.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در دولت یازدهم تحولات خوبی در آموزش قرآن و مفاهیم دینی در مدارس کشور صورت گرفته است که ایجاد ۶۵۰ دارالقرآن در مدارس کشور از جمله آنهاست.

وی تصریح کرد: توسعه مراکز پیش دبستانی با اولویت مناطق دو زبانه یکی از برنامه‌های امسال است که استان کردستان یکی از استان‌های هدف این طرح است.

فانی ادامه داد: نوآموزان در این مناطق باید قبل از رفتن به مدرسه با حضور در دوره پیش دبستانی با زبان فارسی آشنا شوند.

وی در ادامه میانگین کشوری حضور نوآموزان در پیش دبستانی را ۵۷ درصد اعلام کرد و افزود: این میزان در استان کردستان بیش از ۷۵ درصد است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی صورت گرفته، آموزش و پرورش یکی از وزارتخانه‌های موفق دولت تدبیر و امید بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس