تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با حضور مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بزرگترین picuکشور با ظرفیت ۱۹ تخت فعال، بخش جدید نوزادان و بخش روماتولوژی در بیمارستان مفید تهران افتتاح شد. به گزارش ایسنا، دکتر محمدآقاجانی معاون درمان وزات بهداشت در مراسم افتتاح بزرگ ترین بخشpicu در بیمارستان کودکان مفید از افزایش ۹۰۰ تختهای مراقبت ویژه از جمله […]

[ad_1]

با حضور مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بزرگترین picuکشور با ظرفیت ۱۹ تخت فعال، بخش جدید نوزادان و بخش روماتولوژی در بیمارستان مفید تهران افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدآقاجانی معاون درمان وزات بهداشت در مراسم افتتاح بزرگ ترین بخشpicu در بیمارستان کودکان مفید از افزایش ۹۰۰ تختهای مراقبت ویژه از جمله ۹۰ تخت آی سی یو کودکان و ۱۸۰ تخت آی سی یو نوزادان تا پایان امسال خبر داد و گفت:سال گذشته هزار و صد تخت آی سی یو در بیمارستانهای کشور افتتاح شد که شمار این تخت ها در کشور به ۶ هزار و ۲۰۰ تخت رسید. امسال هم ۱۳۶ تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال ۹۰۰ تختICU  دیگر به این بیمارستانهاافزوده میشود.

وی ادامه داد: تعداد تختهای آی سی یوی کودکان در کشور تا سال ۹۳ حدود ۳۰۷ تخت بود که در سال ۹۴ حدود ۱۳۶ تخت به آنها اضافه شد. امسال نیز ۹۰ تخت دیگر اضافه می شود که بیشترین آن با تعداد ۱۹ تخت در بیمارستان مفید است که امروز افتتاح شد.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه تخت های آی سی یو کودکان برای بیماران بالاتر از یکماه که نیاز به مراقبت های ویژه دارند،استفاده می شود، اضافه کرد: با این اقدام تا پایان امسال تعداد تخت هایPICU یا آی سی کودکان در کشور ۷۰ درصد افزایش مییابد.

 آقاجانی همچنین اضافه کرد: از نظر تختهای آی سی نوزادان نیز تا سال گذشته دو هزار و ۲۷ تخت در کشور داشتیم که سال گذشته ۵۲۰ تخت به این تعداد اضافه شد و امسال نیز ۱۸۰ تخت دیگر به آنها اضافه می شود.

وی همچنین از افتتاح ۵۰۰ تختVIP زایمان زنان در کشور در یکصد بیمارستان خبر داد که به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح و فضای مناسبی برای زایمان مادران در بیمارستان ها ایجاد میشود؛ به طوری که شوهران نیز میتوانند در کنار همسر ان در بیمارستان حضور داشته باشند.

دکتر آقاجانی اظهار کرد: مسیر افزایش سزارین بعد از طرح تحول سلامت در کشور معکوس شد و طی دو سال و نیم گذشته شاهد کاهش ۶٫۵ درصدی موارد سزارین در کشوربودیم.

به گزارش وبدا، وی همچنین از تدوین پروتکلهای درمان بیماران در بیمارستان ها و نیز پروتکلهای ترخیص بیماران خبر داد که به گفته او با ابلاغ آنها نظم بیشتر بر خدمات بیمارستانی کشور حاکم و خدمات بیمارستانی هزینه – اثربخش می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس